•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 253
   کد: 187652
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   در پی درخواست های مردمی 137 صورت می گیرد؛

   جمع آوری همه سرعتگیرهای بولوار نماز بعد از نصب دوربین های کنترل سرعت

   ترجیح سازمان حمل و نقل و ترفیک شهرداری مشهد بر این است تا کمتر در سطح معابر شهر سرعتگیر نصب شود مخصوصا در معابر شریانی درجه یک، اما در معابر شریانی درجه دو که اولویت با عابران پیاده است، با درخواست های نصب سرعتگیر موافقت می شود، اما ممکن است در اجرای برخی از سرعتگیرها، توسط پیمانکاران، کوتاهی و اشتباهاتی صورت گرفته باشد که با انعکاس موارد از سوی شهروندان به مرکز 137، قابل بررسی و اصلاح است.
   جمع آوری همه سرعتگیرهای بولوار نماز بعد از نصب دوربین های کنترل سرعت

   مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از جمع آوری همه سرعتگیرهای بولوار نماز، بعد از نصب دوربین های نظارت تصویری و کنترل سرعت در این مسیر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، هادی عطارزاده طوسی با اعلام این خبر در مرکز ارتباطات مردمی 137، افزود: متاسفانه، شاهدیم با راه اندازی و افتتاح معابر شهری به خصوص معابر بزرگراهی جدید، برخی از رانندگان، قوانین را رعایت نکرده و با عبور از سرعت مجاز در رانندگی، خطراتی را برای سایر شهروندان ایجاد می نمایند لذا مجبوریم از روش هایی برای کاهش سرعت از جمله نصب سرعتگیر و سرعتکاه، استفاده نماییم.
   وی ادامه داد: نصب سرعتگیر از لحاظ ارتفاع و طول شیبراهه در معابر مختلف، بسته به سرعت مجاز در آن معبر، دارای استاندارد مخصوص به خود می باشد که استانداردهای لازم در این خصوص تدوین شده و به همه مناطق ابلاغ شده است که بر همین اساس نیز شاهد ارتفاع مختلف سرعتگیرهای سطح شهر هستیم.
   عطار زاده طوسی تاکید کرد: ترجیح سازمان حمل و نقل و ترفیک شهرداری مشهد بر این است تا کمتر در سطح معابر شهر سرعتگیر نصب شود مخصوصا در معابر شریانی درجه یک، اما در معابر شریانی درجه دو که اولویت با عابران پیاده است، با درخواست های نصب سرعتگیر موافقت می شود، اما ممکن است در اجرای برخی از سرعتگیرها، توسط پیمانکاران، کوتاهی و اشتباهاتی صورت گرفته باشد که با انعکاس موارد از سوی شهروندان به مرکز 137، قابل بررسی و اصلاح است.
   وی با اشاره به تماس های شهروندان با مرکز 137 و گلایه های آنها در خصوص تعداد زیاد سرعتگیرهای بولوار نماز نیز، خاطرنشان ساخت: در ابتدای راه اندازی این بولوار، به دلیل اینکه این معبر دارای شیب های زیاد و همچنین قوس های افقی و قائم خطرناکی بود، چون بیم تصادف های زیاد در این بولوار می رفت، لذا نسبت به نصب و احداث سرعتگیر آسفالتی و پلاستیکی در نقاط مختلف آن اقدام نمودیم که اقدام موثری برای کاهش تصادفات بود.
   مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: با گذشت زمان و اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان در این بزرگراه، بسیاری از این سرعتگیرها جمع آوری شده است و در آینده نزدیک نیز با مجهز نمودن مسیر بولوار نماز به دوربین های نظارتی و کنترل سرعت، همه سرعتگیرهای آن جمع آوری می شود.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 253
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .