پنجشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ۱۹۹۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KrYrtmB2YrZgSA0MCDYr9ix2LXYr9mKINio2Ycg2b7Ysdiv2KfYrtiq4oCM2YfYp9mKINmG2YLYr9mKINi52YjYp9ix2LYg2KzYp9ix2Yog2Ygg2YXYudmI2YIg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2KrZiNiz2Lcg2YXYsdiv2YUgLyDYqNiv2YfZiiAyNzAg2YXZitmE2YrYp9ix2K8g2KrZiNmF2KfZhtmKINmF2LHYr9mFINio2Ycg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2K/YsSDYudmI2KfYsdi2INmG2YjYs9in2LLZig==

شورای چهارم مشهد در آستانه نوروز 96 تصویب کرد؛

تخفیف 40 درصدی به پرداخت‌های نقدی عوارض جاری و معوق شهرداری توسط مردم / بدهی 270 میلیارد تومانی مردم به شهرداری در عوارض نوسازی

در تبصره‌های این مصوبه تاکید شده است که تخفیف 40 درصدی شامل جرایم و بدهی‌ها نیز شود و همچنین پرداخت‌های سال 95 قبل از این مصوبه نیز شامل تخفیف 40 درصدی شده و در حساب شخص منظور شود.

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به طرح دو فوریتی ارائه تخفیف 40 درصدی برای پرداخت‌های نقدی مردم در حوزه عوارض جاری و معوق نوسازی، خودرو و بهای پسماند و خدمات آتش‌نشانی رای مثبت داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، ادامه بررسی طرح دو فوریتی اعضا در مورد تخفیف برای پرداخت‌های نقدی شهروندان در حوزه عوارض در یکصدو شصت و هشتمین جلسه علنی و بعد از نطق پیش از دستور برزو دبیریان، مورد بررسی قرار گرفت.
غلامحسین صاحبی یکی از طراحان این موضوع در این مورد اظهار کرد: در جلسه گذشته طرح دوفوریتی برای ارائه تخفیف 40 درصدی به شهروندان ارائه شد که کلیات آن به تصویب رسید.
وی افزود: این طرح به این دلیل داده شد که با توجه به توزیع قبوض عوارض نوسازی بر اساس ابلاغیه دولت، مبالغ قبوض به صورت محسوسی افزایش یافته لذا پیشنهاد این تخفیف ارائه نشده است.
این عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در مجموع 230 میلیارد تومان بدهی مردم به شهرداری در حوزه عوارض نوسازی است و مبلغ کل عوارض نوسازی سال جدید نیز 50 میلیارد تومان می‌باشد لذا لازم است تخفیف بدهیم تا مردم بدهی خود را پرداخت نمایند.
خلیل موحدی محصل، دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز گفت: باید تکلیف کسانی هم که خوش حساب بوده و قبل از مصوبه عوارض خود را پرداخت کرده‌اند نیز در این مصوبه مشخص شود.
قبوض دو ماهه عوارض صادر شود
وی تاکید کرد: شهرداری باید به جای تخفیف، از ابزارهای دیگر خود برای وصول مطالبات استفاده نماید.
در ادامه محسن انتظاری هروی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه شهرداری باید قبوض را هر دو ماه و به صورت علی‌الحساب برای مردم صادر نماید، تصریح کرد: صدور یک‌باره قبوض برای مردم سنگین است. تبصره‌ای اضافه شود که شهرداری موظف شود تا در سال 96 قبوض را هر دو ماه یک‌بار برای مردم صادر نماید.
موسی شربتدار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس نیز اظهار کرد: این مصوبه نباید مشمول جرایم شود و تخفیف فقط به قبوض منتشر شده سال جاری تعلق گیرد.
مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد مقدس نیز درباره این لایحه خاطرنشان کرد: عوارض نوسازی تقریبا 270 میلیارد تومان بدهی جاری و معوق دارد که از این مبلغ 57 میلیارد تومان متعلق به عوارض سال جاری بوده و 220 میلیارد تومان نیز مطالبات معوق شهرداری از شهروندان است.
محمود برهانی اذعان کرد: این مصوبه فرصتی ایجاد می‌کند تا شهروندان بتوانند بخش اعظمی از این بدهی‌ها را پرداخت نمایند پس مشکلی ندارد که به بدهی‌ها نیز تخفیف شامل شود.
در نهایت با تصویب این طرح به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد به پرداخت‌های نقدی شهروندان بابت عوارض عمران، نوسازی، خودرو، بهای پسماند و آتش‌نشانی تا پایان خردادماه سال 96 اقدام نمایند و با احتساب جایزه خوش حسابی مطرح در ماده 10 قانون نوسازی عمرانی شهری جمعا 40 درصد تخفیف اعمال نماید.
در تبصره‌های این مصوبه تاکید شده است که تخفیف 40 درصدی شامل جرایم و بدهی‌ها نیز شود و همچنین پرداخت‌های سال 95 قبل از این مصوبه نیز شامل تخفیف 40 درصدی شده و در حساب شخص منظور شود.
احمد پورمنفردی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: