سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۳۰ ۲۹۶۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KrZhdiv2YrYryDYqtiu2YHZitmBIDQwINiv2LHYtdiv2Yog2b7Ysdiv2KfYrtiq4oCM2YfYp9mKINmG2YLYr9mKINi02YfYsdmI2YbYr9in2YYg2KjZhyDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYqtinINm+2KfZitin2YYg2KrZitix2YXYp9mH

در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد؛

تمدید تخفیف 40 درصدی پرداخت‌های نقدی شهروندان به شهرداری مشهد تا پایان تیرماه

بر اساس گفته مسئولان مربوطه، 70 میلیارد تومان صرفه‌جویی در بودجه سال 94 صورت گرفته است که حدود 200 میلیون تومان از این مبلغ یعنی در حدود نیم درصد، به پرسنل شهرداری به صورت کارانه پرداخت خواهد شد.

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تمدید یکماهه تخفیف 40 درصدی پرداخت‌های نقدی شهروندان در ردیف عوارض نوسازی، صنفی و خودرو رای مثبت داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، یکصدو هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در سومین دستور کار خود به بررسی طرح دو فوریتی تعدادی از اعضا مبنی بر تمدید تخفیفات 40 درصدی پرداخت‌های نقدی شهروندان به شهرداری پرداخت.
غلامحسین صاحبی، عضو شورای اسلامی شهر و یکی از پیشنهاد دهندگان این طرح اظهار کرد: در پایان سال گذشته مصوبه‌ای مبنی بر ارایه تخفیف 40 درصدی جهت پرداخت‌های نقدی شهروندان در حوزه عوارض نوسازی و خودرو انجام شد.
وی افزود: با توجه به درخواست مردم و استقبال و ازدحام زیاد شهروندان جهت پرداخت عوارض خود در روزهای پایانی این مصوبه، درخواست داریم تا ضمن اضافه شدن عوارض صنفی به این مصوبه، مهلت مصوبه نیز تا پایان تیرماه سال جاری تمدید شود.
محمد آذری، معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس نیز در این باره عنوان کرد: در مدت اجرای این مصوبه یک ماه، ماه رمضان بود که در مراجعات مردم تاثیرگذار بود. چند روزی است که مراجعات مردم برای پرداخت عوارض بیشتر شده لذا با تمدید یکماهه مصوبه و افزوده شدن عوارض صنفی به آن موافقیم.
وی تصریح کرد: در حوزه عوارض خودرو بالغ بر 50 میلیارد تومان بدهی وجود دارد که از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 10 میلیارد تومان در این کد درآمدی وصولی داشته‌ایم در صورتی که در طول سال‌های گذشته حداکثر وصولی در این کد 16 میلیارد تومان بوده است.
آذری ادامه داد: در حوزه عوارض نوسازی هم که بالغ بر 180 میلیارد تومان عوارض به همراه جرایم وجود دارد از ابتدای سال جاری تاکنون 20 میلیارد تومان محقق شده است که در سال‌های گذشته وصولی این کد حدود 30 میلیارد تومان در هر سال بوده است.
در نهایت با رای مثبت اعضا به این طرح دو فوریتی، به مناسبت عید فطر و استقبال شهروندان، تخفیف 40 درصدی پرداخت‌های نقدی شهروندان در کدهای درآمدی عوارض نوسازی، خودرو و صنفی تا پایان تیرماه سال جاری تمدید شد.
در ادامه این جلسه علنی، نظریه کمیسیون تلفیق در مورد تفریغ بودجه سال 94 شهرداری مشهد مقدس نیز بررسی و تصویب شد.
تصویب تفریغ بودجه سال 94 شهرداری مشهد مقدس
در یکی از بندهای این تفریغ بودجه مقرر شد در راستای تبصره 11 مصوبه بودجه سال 96 مبنی بر اجرایی نمودن آیین‌نامه اصلاح الگوی مصرف، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نیم درصد از صرفه‌جویی ایجاد شده در هزینه‌های عمومی سال 94 را در جهت تشویق واحدهای اجرایی که نسبت به صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها اقدام کرده‌اند در قالب کارانه ویژه و بر اساس بررسی‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه پرداخت نماید.
شایان ذکر است، بر اساس گفته مسئولان مربوطه، 70 میلیارد تومان صرفه‌جویی در بودجه سال 94 صورت گرفته است که حدود 200 میلیون تومان از این مبلغ یعنی در حدود نیم درصد، به پرسنل شهرداری به صورت کارانه پرداخت خواهد شد.


 

منبع:
آدرس کوتاه شده: