دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ۶۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
نام گذاری یک بولوار به نام استاد محمود فرشچیان

درجلسه علنی شورای شهر مشهد تصویب شد؛

نام گذاری یک بولوار به نام استاد محمود فرشچیان

شورای شهر مشهد، طرح نام گذاری یک بولوار به نام استاد محمود فرشچیان را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امروز و در یکصد و بیست وششمین جلسه علنی شورای شهر ابتدا طرح نام گذاری یک بولوار به نام استاد محمود فرشچیان دردستور کار قرار گرفت و پس از تصویب شهرداری مشهد مقدس مکلف شد برای تجلیل و قدردانی از استاد ارجمند محمود فرشچیان یکی از معابر سطح شهر را به نام این هنرمند برجسته نام گذاری و تندیس وی را به همراه شرح مختصری از زندگی نامه در ورودی معبر نصب کند.

تهاتر پایانه معراج با املاک فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی

در ادامه این جلسه، لایحه تهاتر پایانه معراج با املاک فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در دستور کار قرارگرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد، مستند به ماده ۳۱ آئین‌نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به کلان‌شهرها، نسبت به تهاتر ملک پایانه معراج، واقع در بلوار توس با املاک معرفی شده توسط فرماندهی انتظامی خراسان رضوی مطابق نظریه هیات کارشناسان رسمی دادگستری به نرخ همزمانی عوضین اقدام کند.

اصلاح تبصره ۷ بند ۳ مصوبه بسته تشویقی بازآفرینی محلات هدف بافت های فرسوده

طرح اصلاح تبصره ۷ بند ۳ مصوبه بسته تشویقی بازآفرینی محلات هدف بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری یکی دیگر از دستورهای جلسه علنی امروز شورای شهر بود که طی آن کلیه محلات هدف بازآفرینی که در محدوده مصوب( سکونتگاه غیر رسمی، بافت فرسوده) قرار گرفته اند( برابر نقشه پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر مشهد مقدس) مشمول کلیه مشوق های این مصوبه خواهند بود. در خصوص سایر محلات هدف بازآفرینی شهرداری مکلف است لایحه مربوطه را ظرف مدت یک ماه به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارسال کنند.

واگذاری دو حلقه لاستیک به رانندگان تاکسیرانی
همچنین در ادامه جلسه علنی امروز شورای شهر، طرح واگذاری دو حلقه لاستیک به رانندگان تاکسیرانی و لایحه ارائه خدمات حمایتی به تاکسیرانان در دستور کار قرار گرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد (سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی) اجازه داده شد، در راستای حمایت از تاکسیرانان شهر مشهد، نسبت به ارائه خدمات حمایتی شامل خرید و توزیع یک جفت لاستیک تولید داخل به ازای هر دستگاه تاکسی، با تخفیف ۵۰% و دریافت مبلغ به صورت نقد، در سقف اعتباری ۷۰ میلیارد ریال انجام شود. همچنین مقرر شد این سازمان نسبت به پرداخت ۵۰% حق بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان اصلی و کمکی (تاکسیران کمکی دارای سابقه بیش از ۵ سال فعال) فاقد بیمه تامین اجتماعی در سقف اعتباری ۸۹ میلیارد ریال و توزیع رایگان بن کارت خرید کالا به تاکسیرانان به مبلغ هر نفر ۵ میلیون ریال، در سقف اعتباری۸۰ میلیارد ریال اقدام کند.

همچنین تصویب لایحه افزایش سرمایه سازمان فردوس‌ها، تصویب لایحه هوشمند سازی، شهروند سپاری و استفاده از ظرفیت‌های برون‌سازمانی در ارایه خدمات شهرسازی و تصویب لایحه آیین‌نامه "خیرین شهر یار و مشارکت‌های مردمی خیرخواهانه" از دیگر مصوبات یک‌صد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر مشهد بود.

منبع: