دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۰۱ ۱۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
نگهداری از ارزش ها و آثار ایثارگران و معرفی آنان به نسلهای آینده و حال از راهبردهای اساسی حفظ ارزش های و کشور است

رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد؛

نگهداری از ارزش ها و آثار ایثارگران و معرفی آنان به نسلهای آینده و حال از راهبردهای اساسی حفظ ارزش های و کشور است

رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نگهداری از ارزش ها و آثار ایثارگران و معرفی آنان به نسل های آینده و حال از راهبردهای اساسی حفظ ارزش ها و کشور است که در تمام جوامع وجود دارد و باغ موزه دفاع مقدس بر این اساس یکی از کارهای ماندگار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد حسین ودیعی در حاشیه آیین آغاز عملیات احداث باغ موزه دفاع مقدس که با حضور محمد رضا کلائی شهردار مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، سردار حسینعلی یوسف علیزاده مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان خراسان رضوی، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، اعضای شورا و حمعی از مدیران استانی و شهری برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای شهر در دوره پنجم از ابتدا تاکید ویژه ای بر گرامیداشت، تکریم، تسهیل و تجدیدایثارگران، مقام شهدا و خانواده آنان داشته است و ایحاد کمیسیون ایثارگران از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.
وی افزود: تکمیل آسایشگاه جانبازان قطع نخاع در پارک ملت و اختصاص دو ون برای ایاب و ذهاب با اعتبار هشت میلیارد تومان، نامگذاری معابر به نام شهدا، بازدید از خانواده شهدا و مراکز خدمات رسانی به این بزرگواران از دیگر اقدامات شورا در این زمینه است.
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اما موضوع اساسی که کار ماندگاری در شورای دوره ‌پنجم خواهد بود؛ باغ موزه دفاع مقدس است. سال گذشته چهار میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان مجموعه اعتبار در نظر گرفته شد و امسال نیز ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول پروژه اختصاص یافته است.

ودیعی گفت: حفاظت از ارزش ها و آثار ایثارگران و معرفی آنان به نسل های آینده و حال از راهبردهای اساسی حفظ ارزش ها و کشور است که در تمام جوامع وجود دارد و باغ موزه یکی از کارهای ماندگار است. انشاالله با همکاری سایر بخش ها این پروژه به اتمام برسد.

سردار حسینعلی یوسف علیزاده، مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم گفت: امروز این پروژه بلاتکلیف به روز رسانی شده است که امیدوارم با اجرای آن استان خراسان رضوی در زمینه دفاع مقدس پیشتاز شود.
وی افزود: شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد در یک اقدام خداپسندانه همت کردند تا این پروژه بعد از دو سال آغاز به کار کند. تقاضای ما از شورای شهر تعیین تکلیف تمام پروژه بود اما نظر آنان این بود که برای آینده پروژه باید آیندگان تصمیم بگیرند.
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان خراسان رضوی بیان کرد: صمیمانه از آقای کلائی و کاظمی بابت کارسازی به موقع آنان تشکر می کنم که با پشتیبانی موثر شورا ظرفیت سازی کردند. پیش بینی ما این است که فاز اول پروژه تا هفته دفاع مقدس افتتاح شود و امسال نمایش دستاوردها و تجهیزات دفاع مقدس را در این مرکز فرهنگی انجام دهیم.

حوریه جمالی پور