چهارشنبه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۱۰ ۱۷۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • دیپلماسی شهری
  • اقتصادی
چچ
2KfYudmE2KfZhSDYotmF2KfYr9qv2Yog2YPZhtiz2YjZhCDar9ix2Yog2KfZgdi62KfZhtiz2KrYp9mGINio2LHYp9mKINiq2LPZh9mK2YQg2KrYrNin2LHYqiDZiCDYqtmI2LPYudmHINiz2LHZhdin2YrZhyDar9iw2KfYsdmKINiv2LEg2LTZh9ixINmF2LTZh9iv

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد خبرداد؛

اعلام آمادگی کنسول گری افغانستان برای تسهیل تجارت و توسعه سرمایه گذاری در شهر مشهد

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: این سازمان در 10 سال گذشته نزدیک به 50 پروژه بزرگ با مشارکت سرمایه گذاران مختلف داخلی و خارجی منعقد و اجرایی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در نشست مشترک با عبدالجابر انصار، سر کنسول افغانستان و جمعی از تجار و سرمایه گذاران این کشور که در خصوص بررسی پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری در شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در روابط بین الملل، تلاش ما مبتنی بر تقویت ارتباط ها و افزایش استفاده از ظرفیت های فی مابین با کشورهای همجوار است.

وی افزود: در ۱۰ سال گذشته این معاونت نزدیک به 50 پروژه بزرگ با مشارکت سرمایه گذاران مختلف داخلی و خارجی اجرا کرده است که امیدواریم با توجه به فرصت هایی که شهرداری مشهد در اختیار دارد بتوانیم به نتیجه مطلوب و پروژه ای مشترک با کشور افغانستان برسیم.

در پایان عبدالجابرانصار سرکنسول کشور افغانستان گفت: ضمن اینکه کشورهای افغانستان و ایران پیشینه دارند، یکی از اهداف ما ایجاد گامی موثر برای توسعه پایدار و تجارت دوجانبه بین الملل برای هر دو کشور است تا از این طریق زمینه ای برای سرمایه گذاری های متعدد تجار در ایران و افغانستان ایجاد شود.

وی اضافه کرد: ما سالیان سال است که با توجه به همسایگی با ایران از خدمات رفاهی این کشور استفاده می کنیم، این درحالی است که بیش از پنج هزار تاجر افغانستانی در حال مبادله سرمایه و مشارکت اقتصادی هستند؛ بنابراین کشور ایران را محق تزریق سرمایه می دانیم و امیدواریم شاهد روابط تجاری گسترده ای باشیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده: