یکشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴ ۴۰
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2YXZhti32YLZhyDahtmH2KfYsSDZhdi02YfYryDYr9ixINis2YTZiNqv2YrYsdmKINin2LIg2LTZitmI2Lkg2LPYp9mE2YM=

اقدامات منطقه چهار مشهد در جلوگیری از شیوع سالک

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح منطقه سالک گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با انجام فعالیت‌های گسترده در زمینه پیشگیری از ابتلا و گسترش بیماری سالک با همت و تلاش کارکنان شهرداری این منطقه و همکاری مراکز بهداشت سطح منطقه خوشبختانه موارد ابتلا به این بیماری در منطقه چهار به حداقل رسیده است.

وی افزود: آهک‌پاشی و گندزدایی، رفع آب‌گرفتگی‌ها، جمع‌آوری فاضلاب و جمع‌آوری خاک و نخاله از معابر، نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در خصوص رعایت موازین بهداشتی و راه‌های مقابله و پیشگیری از این بیماری و شیوه‌های صحیح انتقال زباله‌های خانگی به خیابان توسط شهروندان منطقه چهار از اقدامات موثر منطقه در مقابله با شیوه‌های انتقال بیماری سالک می‌باشد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه بیان کرد: با توجه به وجود اراضی بایر بزرگ در قسمت‌هایی از سطح منطقه و احتمال گسترش کانون‌های رشد بیماری سالک، انجام اقدامات ویژه جهت مقابله با این بیماری در دستور کار شهرداری منطقه چهار قرار دارد.

ذبیحی تصریح کرد: با همکاری مراکز بهداشت، بهره‌گیری از امکانات لازم و آموزش شهروندان توانسته‌ایم با این بیماری مقابله کنیم و امیدواریم شهروندان با رعایت مسائل بهداشتی و عدم نگهداری حیوانات اهلی در منازل مسکونی، نصب حفاظ توری بر روی در و پنجره، عدم تخلیه خاک و نخاله در معابر عمومی و ... زمینه‌های رشد پشه سالک را از بین ببرند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: