جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۱ ۱۴۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2YXYsdin2LPZhSDYqtmD2LHZitmFINmIINmF2LnYp9ix2YHZhyDYp9iz2KrYp9mG2K/Yp9ixINiu2LHYp9iz2KfZhiDYsdi22YjZiiDYqNix2q/Ystin2LEg2LTYrw==

با حضور وزیر کشور:

مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان رضوی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان رضوی با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان رضوی با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهری برگزار شد.

در این مراسم احمد وحیدی با بیان اینکه خراسان رضوی استان بزرگی است که باید به پا خیزد و نه تنها می تواند خود را با قدرت اداره کند بلکه به سایر نقاط نیز کمک کند، اظهار کرد: اگر این استان و در این شهر که وجود مقدس حضرت رضا(ع) به عنوان مظهر علم در آن آرام گرفته، مهد تمدن نباشد، به نظر نمی رسد چنین ظرفیتی در جای دیگری وجود داشته باشد. کجا بهتر از این خاک ظرفیت این را دارد که شکل دهنده به تمدن اسلامی باشد.

وی افزود: خراسان رضوی استانی الهام بخش برای کل دنیا و محقق کننده آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی است. پس مسئولیت داشتن در این استان بسیار سنگین است چون هر اقدام مثبتی که در این استان انجام می شود، بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری می تواند در جهت شکل گیری جامعه اسلامی و نهایتا زمینه سازی ظهور به حساب آید.

وزیر کشور بیان کرد: به همین جهت کسی که مسئولیت مدیریت این استان را بر عهده می گیرد، لازم است بررسی کند که چگونه می تواند تمام ظرفیت های خود را صرف تحقق این هدف کند. یک جامعه اسلامی فاقد محرومیت و تبعیض است. توجه به این مساله از ملزومات شکل گیری جامعه اسلامی است. پس کسانی که در این استان در خدمت زائران و مجاوران هستند، برای شکل دهی به یک زندگی خوب و معنوی باید در جهت رفع کاستی ها و تقویت تمام نقاط مثبت تلاش کنند تا با گذر از مشکلات، جامعه آماده تعالی شده و تمام نگاه ها به سمت آن افق بلند متوجه شود.

وحیدی با بیان اینکه این استان ظرفیت های زیادی دارد و در حوزه هایی نظیر معادن و تعاملات دیپلماتیک نیازمند انجام برخی اقدامات است، گفت: انشالله با امام رضا(ع) و خودمان عهد ببندیم که همه مشکلات زائران و مجاوران را حل کنیم و حتی زمینه این را فراهم کنیم که زوار با خیال راحت و بدون مشکل به این شهر سفر کنند. انشالله این تغییر و تحولات به اسلام و مسلمین کمک کند.

وزیر کشور با اشاره به اقدامات استاندار سابق خراسان رضوی عنوان کرد: به گواه و شهادت همه عزیزان آقای معتمدیان چه آن زمان که در استان خراسان جنوبی مستقر بود، خدمات ارزنده ای ارائه کرد و مورد تقدیر مردم قرار گرفت و چه این مدت اندکی که در این استان عهده دار مدیریت شد، توانست کارنامه موفقی از خود بر جای گذارد. چقدر خوب است که زمانی که کار یک انسان به پایان می رسد، با احساس رضایت مردم مومن بدرقه شود. باید توجه داشت این راه پایانی ندارد و این تلاش ها ادامه خواهد داشت.

در ادامه یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: یاد و خاطره همه شهدای عزیز مخصوصا ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی را گرامی می‌داریم و از ولی نعمتمان حضرت امام رضا علیه السلام صمیمانه سپاسگزارم که به ما افتخار دادند تا باز هم در این استان در خدمت مردم این خطه باشیم.

نظری با بیان اینکه باید موانع را از پیش روی مردم برداریم، عنوان کرد: دستگاه‌های ما مسوول حمایت مردم هستند و باید مردم را پشتیبانی کنند. همچنین استانداری و استاندار هم باید دستگاه را پشتیبانی و حمایت کند تا کار درست پیش برود.

استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به اینکه بعد از وجود با برکت امام رضا علیه‌السلام در استان، مزیت‌های فراوان منطقه‌ای بسیاری داریم، تاکید کرد: ما افتخار می‌کنیم که در سختی‌ها مسوولیت بپذیریم، ملت ما ثابت کرده است که در شرایط سخت می‌تواند اهداف بزرگ را تصرف کند. لذا ما هم جزئی از این ملت و در خدمت مردم هستیم.

وی در ادامه سخنان خود خطاب به مردم خاطرنشان کرد: از بخش‌های مردمی خواهش می‌کنم که آمادگی داشته باشند و ما را تحت فشار پیگیری‌های خود قرار دهند.

نظری با بیان اینکه نباید اجازه دهیم تا در هیچ عرصه‌ای استان ما دچار التهاب شود، گفت: نباید با موضوعات به صورت انفعالی برخورد کنیم. در این راستا همچنین باید سرمایه‌های معطل مانده در بخش صنعت، کشاورزی، تجارت و غیره را فعال کنیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مورد سوم که باید مد نظر قرار گیرد، امر توسعه است که نیازمند سرمایه‌گذاری جدید بوده و خوشبختانه در استان ما این مهم فراهم است.

وی در پایان تاکید کرد: بنا به سفارش مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید ریاست جمهور حتما از ظرفیت جوانان در عرصه‌های گوناگون استفاده خواهیم کرد.

محمدصادق معتمدیان، استاندار سابق خراسان رضوی هم در بخشی از این مراسم با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان و تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: اکنون برای سومین بار توفیق ادامه خدمت در استان آذربایجان غربی برای من فراهم شده است.

محمدصادق معتمدیان افزود: همواره طی حضور در خراسان رضوی تلاشمان این بود هیچ گونه کوتاهی نداشته باشیم، در این راستا طی یک سال اخیر به ۳۳ شهرستان استان سفر کردیم و ضمن تصویب بیش از ۱۴۰۰ مصوبه برای توسعه شهرستان‌ها به شکل چهره به چهره با مردم دیدار کردیم. باید گفت با حضور برادر عزیزم سردار نظری این مسیر ادامه خواهد یافت.

آدرس کوتاه شده: