پنجشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰
چچ
2YbZiNiz2KfYstmKIDgwINiv2LHYtdivICLZhdit2YTZhyDYsdin2K8iICDYr9ix2KfYt9ix2KfZgSAg2KjYp9mB2Kog2YHYsdiz2YjYr9mHINit2LHZhSDYqNmHINin2KrZhdin2YUg2LHYs9mK2K8g

نوسازی 80 درصد محله راد دراطراف بافت فرسوده حرم به اتمام رسید

رئیس اداره روابط عمومی شهرداری ثامن گفت: در حال حاضر عملیات نوسازی 80 درصد پروژه " محله راد" در اطراف بافت فرسوده بارگاه حرم مطهر (ع) به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ثامن روز پنج شنبه ،سید محمد میرشفیعی ،هدف از اجرای این طرح را افزایش فضای سبز ، پارکینگ ،استفاده از تکنولوژی نوین در امر ساخت و ساز پروژه ها و اجرای عملیات تاسیساتی زیر ساخت ها اعلام کرد .
وی در ادامه دیگر فعالیت های این طرح در" محله راد"،جمع آوری آب های سطحی با استفاده از فناوری روز،ایجاد شبکه های نوین توزیع و روشنایی، شبکه های آب رسانی با لوله های جدید و شبکه های جدید گاز دانست و افزود : برای رفاه حال شهروندان تعریض،افزایش و بهبود شبکه های پیاده روی معابر ،توجه به پیوندهای اجتماعی معابر سنتی،تسهیل در برقراری ارتباط معابر با خیابان های اصلی از دیگر اقدامات این طرح بوده است .
میر شفیعی همچنین بهره گیری از سنت ها و ارزش های دینی با حفظ معماری بومی و اسلامی ،ایجاد المان های مذهبی با هدف تداعی فرهنگ دینی و تاثیر گذاری در سیمای شهری منطقه به همراه شهرسازی مدرن از دیگر امتیازات این پروژه بود.
وی اظهار داشت : بر خورداری از آراستگی و تنوع لازم در امکانات حیات شهری و مجهز بودن پروژه های مسکونی به سیستم های ایمنی و اطفای حریق و بهره مندی از امکانات استفاده شده برای صرفه جویی در منابع انرژی از دیگر خصوصیات این طرح در اطراف بافت فرسوده حرم به وسعت چهارهزار مترمربع نیازهای شهری شهروندان را مرتفع می کند.
وی افزود: این محله در گذشته دارای بناها و ساختمان های فرسوده با 40 سال قدمت،کوچه های تنگ و باریک و فاقد فضای سبز ،تاسیسات شهری ومسائل بهداشتی بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7215193112691
Qt: 1.5978438854218