سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ ۲۶۳۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گفتگوی ویژه
چچ
2LnYr9mFINm+2LHYr9in2K7YqiDYudmI2KfYsdi2INi02YfYsdmK2Iwg2KfYr9in2LHZhyDYtNmH2LEg2LHYpyDYqNinINmF2LTZg9mEINmF2YjYp9is2Ycg2YXZiuKAjNmD2YbYrw==

فرماندار مشهد:

عدم پرداخت عوارض شهری، اداره شهر را با مشکل مواجه می‌کند

در صورتی که شهرداری لایحه‌ای را برای تصویب در شورای شهر مبنی بر جریمه شهروندانی که در زمینه پرداخت عوارض همکاری ندارند، تهیه کند، فرمانداری نیز از آن حمایت خواهد کرد.

فرماندار مشهد با بیان اینکه عدم پرداخت عوارض شهری اداره شهر را با مشکل مواجه خواهد کرد از حمایت فرمانداری در زمینه ایجاد مکانیزم‌های خاص دریافت عوارض شهری خبر داد.
حسن موحدیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با تاکید بر پرداخت عوارض شهری از سوی شهروندان، گفت: هر انسانی هر جا که زندگی می‌کند باید هزینه‌های زندگی خود را پرداخت کند.
وی افزود: شهروندان نیز باید به این مهم توجه داشته باشند در صورتی که عوارض شهری خود را پرداخت نکنند اداره شهر با مشکل مواجه می‌شود.
فرماندار مشهد با بیان اینکه شهر یک موجود زنده است، تصریح کرد: شهر به عنوان یک موجود زنده و پویا برای ادامه حیات خود نیاز به عوارض شهری دارد، در غیر این صورت بسیاری از اقداماتی که باید در شهرها انجام شود به دلیل نبود اعتبار محقق نمی‌شود.
موحدیان تاکید کرد: با توجه به اینکه شهر بزرگ است و اعتبار نیز برای اداره آن کافی نیست شهرداری‌ها مجبور هستند از محل تخلفات ساختمانی اعتبارات مورد نیاز خود را تامین کنند و این در حالی‌ست که این اعتبارات باید از طریق عوارض شهری کسب شود.
وی ادامه داد: تامین اعتبار از محل تخلفات ساختمانی در شهرهای بزرگ که در حال گسترش است به راحتی انجام می‌شود اما در شهرهای کوچک شهرداری‌ها نمی‌توانند به این روش تکیه کنند.
موحدیان همکاری شهروندان را در پرداخت عوارض مطلوب عنوان کرد و در این باره گفت: همکاری شهروندان در پرداخت عوارض بسیار بهتر از گذشته شده است و در این راه شهرداری‌ها نیز باید مکانیزم‌های خاص پرداخت را طراحی کنند تا شهروندان رغبت بیشتری به مشارکت در این زمینه داشته باشند.
فرماندار مشهد ارتقاء سطح فرهنگ شهروندان را عاملی مهم در افزایش همکاری مردم در زمینه پرداخت عوارض شهری دانست.
وی از حمایت فرمانداری در زمینه ایجاد مکانیزم‌های خاص دریافت عوارض شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که شهرداری لایحه‌ای را برای تصویب در شورای شهر مبنی بر جریمه شهروندانی که در زمینه پرداخت عوارض همکاری ندارند، تهیه کند، فرمانداری نیز از آن حمایت خواهد کرد.


 

منبع:
آدرس کوتاه شده: