پنجشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۴ ۶۴۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار دهه مهدویت
چچ
2LHYtNivINmF2K3YqtmI2KfZitmKINmIINmD2YXZitiq2Yog2KzYtNmG4oCM2YfYp9mKINmG2YrZhdmHINi02LnYqNin2YYg2KfZhdiz2KfZhCDYtNmH2LEg2YXYtNmH2K8v2KjYsdmG2KfZhdmH4oCM2LHZitiy2Yog2K/YsSDZhdi52LHZgdmKINin2YbYqti42KfYsSDYp9mE2YfZiiDYqNmHINis2YjYp9mG2KfZhg==

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد:

رشد محتوایی و کمیتی جشن‌های نیمه شعبان امسال شهر مشهد/برنامه‌ریزی در معرفی انتظار الهی به جوانان

در ایام دهه مهدویت بیش از 700 تشکل مردمی در سطح شهر مشهد فعالیت می‌کنند، اگر تمام تشکل‌‌ها در قالب یک ستاد تقویت و سازماندهی شوند، می‌توانند اثر گذاری بیشتری داشته باشند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به رشد محتوایی و کمیتی جشن‌های نیمه شعبان امسال شهر مشهد تاکید کرد: باید به منظور معرفی انتظار الهی به جوانان برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدکمال سرویها با بیان این مطلب افزود: برگزاری جشن‌های نیمه شعبان و تبیین فرهنگ مهدویت، موجب تقویت بنیه‌های اعتقادی و دینی مردم می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال جشن‌های نیمه شعبان با رویکرد محتوایی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این رویکرد سعی شده به تبیین فرهنگ مهدویت، شناخت مردم نسبت به امام عصر(عج) خود همچنین تقویت بنیه‌های دینی توجه شود.
وی با بیان اینکه روز میلاد امام عصر(عج) روز جهانی مستضعفین نامگذاری شده است، افزود: مبارزه‌ با فساد، وابستگی، عقب‌افتادگی، فقر همچنین تلاش برای بهسازی زندگی انسان‌ها و رفع فقر از زندگی فقرا و مستضعفان، مورد رضای الهی است و ما باید تلاش کنیم تا این وظایف را در برنامه‌های خود بگنجانیم.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد در بیان ضرورت انتقال پیام‌های مهدویت به نسل جوانان و نوجوان تصریح کرد: امروز یکی از مسائلی که به طور جدی از سوی دشمن مورد هجمه قرار گرفته مسأله مهدویت است از این رو متولیان دینی و فرهنگی باید جوانان و نوجوانان را بیشتر با اندیشه‌های الهی انتظار آشنا کنند.
سرویها با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های دهه مهدویت در تمام مناطق سطح شهر برگزار می‌شود، گفت: در مناطق محروم استقبال مردمی بیشتری از جشن‌ها صورت می‌گیرد از این رو باید با برنامه‌‌ریزی دقیق بتوانیم این مناطق را به خوبی را تحت پوشش قرار دهیم.
وی به انتظار انقلابی و انتظار غیر انقلابی اشاره کرد و ابراز داشت: انتظار واقعی انسان را به تلاش برای ساختن خود و جامعه دعوت می‌کند اما در انتظار قلابی افراد منتظر می‌مانند تا ببینند در آینده چه اتفاقی پیش خواهد آمد از این رو باید تلاش کنیم تا با اعمال و رفتار خود بتوانیم یکی از منتظران واقعی امام زمان(عج) باشیم.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در ایام دهه مهدویت بیش از 700 تشکل مردمی در سطح شهر مشهد فعالیت می‌کنند، اگر تمام تشکل‌‌ها در قالب یک ستاد تقویت و سازماندهی شوند، می‌توانند اثر گذاری بیشتری داشته باشند.
سرویها با بیان اینکه برنامه‌های ایام نیمه شعبان امسال با شعار تا انقلاب مهدی(عج) برگزار می‌شود، تصریح کرد: امیدوارم به زودی این شعار به تحقق بپیوندد و امسال سال فرج مولایمان ولی عصر(عج) باشد.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: