یکشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ ۵۲۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار دهه مهدویت
چچ
2KzYtNmG4oCM2YfYp9mKINmG2YrZhdmHINi02LnYqNin2YYg2YHYttin2Yog2YXYudix2YHYqtmKINi02YfYsdmI2YbYr9in2YYg2LHYpyDYp9ix2KrZgtinINiv2YfYrw==

عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

جشن‌های نیمه شعبان فضای معرفتی شهروندان را ارتقا دهد

اگر بتوانیم شخصیت امام زمان(عج)، ویژگی‌های عصر ظهور، مشخصات متنظران واقعی و وظایف آنان در دوران غیبت را به خوبی به مردم معرفی کنیم، آنها به صورت خود به خود از انتظار قلابی فاصله می‌گیرند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: جشن‌ها و مراسم‌های ویژه نیمه شعبان باید فضای معرفتی شهروندان را ارتقا دهد، بنابراین مسئولان باید تلاش کنند که با رویکرد اثباتی خود وجود منجی عالم بشریت برای اجرای مراسم برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد آصفی با بیان این مطلب افزود: باید به شعار محوری برنامه‌های نیمه شعبان به صورت یک راهبرد نگاه شود، به گونه‌ای که این شعار در تمام فعالیت‌های زندگی روزمره اعم از ابعاد فردی و اجتماعی و خانوادگی جلوه‌گر شود.
وی با بیان اینکه باید در جایگاه و چشم‌انداز نظام اسلامی خود را با شعار "تا انقلاب مهدی" آشنا کنیم، بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری که "مردم باید روح انتظار را به تمام معنا در خود زنده کنند"، اگر این شعار را برای برنامه‌های سال جاری انتخاب کردیم، باید تلاش کنیم تا این شعار در جای جای زندگی مردم و در فضای شهری بروز کند و تمام سیاست گذاریها نیز براین اساس باشد.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه باید تمام سیاست‌گذاری‌ها در برنامه‌ها منطبق بر روح انتظار باشد، افزود: در راستای اجرای این شعار نیز مدیریت شهری وظیفه سنگینی برعهده دارد، اما مردم نیز باید همکاری کنند تا شعار در مراسم و مناسبت‌ها جلوه‌گر شود، علاوه بر این نیاز است تا برنامه‌های محتوایی در قالب‌های نو به مخاطبان ارائه شود.
آصفی با تاکید بر اینکه پرداختن به روز جهانی مستضعفین موجب می‌شود تا آحاد مردم بدانند که امام عصر(عج) به عنوان یک انسان کامل به یاری مستضعفین جهان خواهند آمد، اظهار کرد: باید در تمام برنامه‌ها روحیه امید بخشی به مردم مورد توجه قرار گیرد، چراکه در حال حاضر شیاطین (استکبار جهانی) تلاش می‌کنند با از بین بردن امید به زندگی بر مستضعفان جهان حکم‌فرمایی کنند.
وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی در صدد است تا امید به ظهور یک انسان کامل را از بین ببرند، عنوان کرد: در خصوص توزیع جغرافیایی جشن‌های نیمه شعبان نیز باید تمام سطح شهر از برکات برگزاری این جشن‌ها بهره‌مند شوند، چرا که در حال حاضر در برخی از نقاط شهر مردم از بضاعت مالی خوبی برخوردارند اما از نظر فرهنگی شرایط مطلوبی ندارند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: باید برای اجرای برنامه‌ها و جشن‌های نیمه شعبان توزیع مناسب و متوازن در نظر گرفته شود و براساس نیاز سنجی از مخاطبان، فعالیت‌های متنوع حوزه فرهنگی اجرایی شود.
آصفی با بیان اینکه برای شناساندن انتظار قلابی از انتظار انقلابی بهترین راهکار معرفی کامل انتظار انقلابی است، خاطر نشان کرد: اگر معروف را تمام و کمال به جامعه معرفی کنیم خود به خود انتظار قلابی و غیر معروف به حاشیه می‌‎رود، لذا ما باید هدفی را برای تمام آحاد مردم طراحی و اجرا کنیم.
وی عنوان کرد: اگر بتوانیم شخصیت امام زمان(عج)، ویژگی‌های عصر ظهور، مشخصات متنظران واقعی و وظایف آنان در دوران غیبت را به خوبی به مردم معرفی کنیم، آنها به صورت خود به خود از انتظار قلابی فاصله می‌گیرند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بنا بر فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام زمان(عج) با روح و باطن انسان‌های بامعرفت در ارتباط هستند چرا که آنان خود را در پیشگاه امام معصوم و زنده خود می‌بینند، از انحرافات فاصله می‌گیرند.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: