سه شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ ۷۸۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار دهه مهدویت
چچ
2YXYtNmH2K8g2K/YsSDYp9mG2KrYuNin2LEg2KzYtNmGINmF2YjZhNmI2K8g2YbZitmF2Ycg2LTYudio2KfZhiDYp9iz2Ko=

گزارشی از حال و احوال شهر یک قدم مانده به تولدی بزرگ؛

مشهد در انتظار جشن مولود نیمه شعبان است

مردم منطقه خود را برای برگزاری جشن‌های ولادت حضرت ولی عصر(عج) آماده می‌کنند این روزها همه حال وهوایی دیگر دارند و نشاط خاصی بین مردم دیده می‌شود همه دوست دارند به گونه‌ای در این جشن‌ها و اعیاد سهیم باشند.

یک روز سخت کاری هنوز به پایان نرسیده و باید برای پوشش خبری یکی دیگر از جشن‌های لبیک یا مهدی(عج) به محله یوسفیه در میدان نمایشگاه می‌رفتم. بنرهایی که در آن نوشته شده بود تا انقلاب مهدی(عج) نهضت ادامه دارد. این روزها چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند چرا که عکس‌های نقش بسته درآن چهره سرداران و مبارزانی است که در طول تاریخ برای صیانت از اسلام و مذهب شیعه جانفشانی کرده‌اند و سیر تاریخی این نهضت را نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، به آدرسی که برایم پیامک شده بود رسیدم، چراغانی اطراف یک مسجد کوچک به نام صاحب الزمان(ع) توجهم را جلب کرد، کانون انصار القرآن که یکی از کانون‌های این مسجد بوده امشب برگزار کننده این مراسم است و بوستان افرا در انتهای خیابان یوسفیه را برای محل جشن تزئین کرده و جمعیت زیادی درآنجا حضور داشتند.
این جشن‌ها که با مدیریت تشکل‌های مردمی در مساجد و پایگاه‌های بسیج برگزار می‌شود، شور و اشتیاق مردم برای حضور در این جشن‌ها همه کمبودها را تحت پوشش قرار می‌دهد. حضور همه اقشار چه پیر و چه جوان دربین جمعیت نشانگر نیاز همه اقشار جامعه به چنین جشن‌ها و مراسماتی است.
شادی و نشاط جزء لاینفک اعیاد نیمه شعبان
مردم منطقه خود را برای برگزاری جشن‌های ولادت حضرت ولی عصر(عج) آماده می‌کنند این روزها همه حال وهوایی دیگر دارند و نشاط خاصی بین مردم دیده می‌شود همه دوست دارند به گونه‌ای در این جشن‌ها و اعیاد سهیم باشند انگار مولود نیمه شعبان حتی از تولد فرزندانشان هم مهم‌تر است. هرکس هرآنچه ازدستش برمی‌آید انجام می‌دهد گروهی به علت کمبود صندلی موکت از خانه‌هایشان می‌آورند و عده‌ای که دستی برآتش دارند شربتی درست می‌کنند و بین حاضرین در مراسم پخش می‌کنند. آنطرف عده‌ای از جوانان مشغول آماده‌سازی برنامه نورافشانی بودند که گویا با هزینه خودشان این وسایل را خریده بودند و می‌گفتند ما هم دوست داشتیم در این جشن سهیم باشیم.
سخنران نیز سعی داشت مفهوم کلام خود را به شیوه‌ای نمایش‌گونه به مردم برساند او تربیت صحیح جوانان را کاری سخت و نیازمند به مطالعه و آموزش می‌دانست و به پدران و مادران توصیه کرد تا سعی کنند با شرکت در جلسات آموزشی تربیتی نسبت به تربیت صحیح فرزندان خود اطلاعات کافی بدست آورند.
وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ
فرعونیان زمان به هوش باشند که خدا ما را ناخدایی داده است که با وجود او از طوفان حوادث هراسی به دل نداریم.
این آیه و این عبارت که خوانده شد جمعیت حاضر را سکوت فرا گرفت و انگار همه منتظر اتفاق خاصی بودند پرچم سبزرنگی که با عبارت یا صاحب الزمان(عج) مزین شده بود بر دوش عده‌ای از پا به سن گذاشته‌های محله به جایگاه ویژه آمد و از سویی دیگر جوانانی رشید و لباس رزم پوشیده با فریاد لبیک یا مهدی(عج) به آنان نزدیک می‌شدند. و حال لحظه آن فرارسیده بود تا مسئولیت خطیر حفاظت و صیانت از نهضت سبز علوی از سرداران و فرماندهان قدیمی به سربازان جوان تازه نفس و آماده رزم منتقل شود و این انتقال، تنها انتقال یک مسئولیت نیست بلکه انتقال اندیشه‌ها، انتقال باورها و اعتقادات است.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: