یکشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۸
چچ
2KfYs9iq2YLYqNin2YQg2LPYsdmF2KfZitmH4oCM2q/YsNin2LHYp9mGINin2LIg2b7YsdmI2pjZh+KAjNmH2KfZiiDYtNmH2LHZiiDZhdi02YfYry8g2KjZiNiv2KzZhyDYp9mC2KrYtdin2K/ZiiDYs9in2YQgOTQg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g2LHYtNivIDk1INiv2LHYtdiv2Yog2K/Yp9i02KrZhyDYp9iz2Ko=

/دو سال خدمت جهادی/

معاون اقتصادی شهرداری مشهد خبر داد: استقبال سرمایه‌گذاران از پروژه‌های شهری مشهد/ بودجه اقتصادی سال 94 شهرداری مشهد رشد 95 درصدی داشته است

بعد از تصویب بنا شده شرکتی به عنوان شرکت مادر تخصصی بین‌المللی تاسیس کنیم که این شرکت برای جذب سرمایه‌های مردمی و علاقه‌مندان بستر مناسبی است.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: برای نخستین بار در یک مجموعه خدمت‌رسانی عمومی یعنی نهاد شهرداری، بودجه اقتصادی در سال 94 نسبت به سال 93 رشد 95 درصدی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا مزجی اظهار کرد: با همراهی فعالان اقتصادی مشهد در سال گذشته شهرداری موفق شد که بودجه‌اش را برای اولین بار برحسب تفریغ بودجه تا 90 درصد تحقق بخشد؛ در حالی که در سال 92 همین بودجه 39 درصد بوده و این به دلیل استقبال سرمایه‌گذاران بوده است.
وی تصریح کرد: افزایش کل بودجه شهرداری مشهد در سال 94 نسبت به سال 93 رشد 47 درصدی داشته است که این افزایش در شهرداری تهران 13 درصد، شهرداری اصفهان 12 درصد و شهرداری شیراز 2.2 درصد بوده و شهرداری تبریز رشدی نداشته است و این افتخاری است که نصیب شهرداری مشهد شده است.
معاون اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: شهرداری مشهد به دو مسئله توجه داشته است که یک نگاه اصلی توجه به سرمایه‌داران و فعالان بزرگ اقتصادی است یعنی سرمایه‌گذاری‌های کلان و دیگری توجه مشهد به مسئله سرمایه‌های خرد مردمی است.
مزجی با اشاره با تشبیه سرمایه‌های خرد مردمی به قطره‌های باران که اگر جمع شوند تبدیل به اقیانوس می‌شوند، افزود : شهرداری با استفاده از اوراق مشارکت هم در بافت فرسوده مشهد و اصلاح این بافت و هم قطار شهری مشهد در سال گذشته 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروش داشته که نتیجه اطلاع‌رسانی به مردم است.
با پرداخت 30 درصد نقدی، صاحب 100 درصد اوراق مشارکت شوید
وی تصریح کرد: برای اینکه همه مردم بتوانند از اوراق مشارکت استفاده کنند بسترهای مناسبی با کمک شورای اسلامی فراهم شد و شورای اسلامی مصوب کرد که علاقه‌مندان به خرید این اوراق می‌توانند با پرداخت 30 درصد اوراق صاحب 100 درصد اوراق شود و بالغ بر 20 درصد سود اوراق نیازی به پرداخت نیست و بقیه را به صورت قرض الحسنه در طول یکسال پرداخت کنند.
رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها با تضمین بانک و ضمانت شهرداری مشهد با نظارت بانک مرکزی و کاملا سالم تحقق پیدا می‌کند.
وی با اشاره به طرح اقتصادی بارش باران گفت: در این طرح سرمایه اولیه نمی‌خواهد و از همان ابتدا به صورت اقساط 3 ساله به صورت قرض‌الحسنه است و یقینا کسانی که در این طرح ثبت‌نام کنند و مشمول این طرح شوند در آینده سهام خوبی نصیبشان خواهد شد.
مزجی با بیان اینکه یکی از مسایل مهمی که باید در جمع علاقه‌مندان اقتصاد مطرح شود، اقتصاد زیارت است، ادامه داد: شهرداری ابتکاری را با کمک استانداری و فعالان اقتصادی برای استفاده از این سیل جمعیت عاشق امام رضا (ع) که به مشهد می‌آیند، انجام داده است.
وی تصریح کرد: بعد از تصویب بنا شده شرکتی به عنوان شرکت مادر تخصصی بین‌المللی تاسیس کنیم که این شرکت برای جذب سرمایه‌های مردمی و علاقه‌مندان بستر مناسبی است.
معاون اقتصادی شهرداری مشهد اظهار کرد: باید به رسانه اهمیت خاصی داده شود و به عنوان سرمایه مهمی در فعالیت‌ها مد نظر باشد.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4459241231283
Qt: 1.1298520565033