یکشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کمپین گزارش دوساله مدیریت شهری
چچ
2KjYpyDYr9ix2KLZhdiv2YfYp9mKINmF2KfZhNmK2Iwg2obYsdin2Log2YPYp9ix2q/Yp9mHINi52YXYsdin2YbZiiDZhdi02YfYryDYsdinINix2YjYtNmGINmG2q/Yp9mHINiv2KfYtNiq2YrZhQ==

/دوسال خدمت جهادی/

معاون اداری و مالی شهرداری مشهد در برنامه زنده تلویزیونی "گفتگو": با درآمدهای مالی، چراغ کارگاه عمرانی مشهد را روشن نگاه داشتیم

در پروژه قطارشهری نیمی از بودجه از سوی دولت و نیمی دیگر از سوی شهرداری تخصیص می‌یابد که در این خصوص امسال در شهرداری مشهد تخصیص بهتری نسبت به سنوات قبل از سوی دولت تجربه کردیم.

معاون اداری و مالی شهرداری مشهد گفت: با درآمدهای مالی، چراغ کارگاه عمرانی مشهد را روشن نگاه داشته‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد آذری با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «گفتگو» با موضوع «منابع مالی و مصارف در شهرداری مشهد» از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: با مجموع شیوه‌های درآمدی جدید از جمله انتشار سکوک، مالیات بر ارزش افزوده و جلب مشارکت‌های عمومی و خصوصی در کنار دریافت عوارض، انتشار اوراق مشارکت و... چراغ کارگاه عمرانی مشهد را روشن نگاه داشتیم.
وی با اشاره به اینکه یک سوم موضوع اشتغال کشور به صنعت ساختمان وابسته است، ادامه داد: 360 شغل وابسته به ساخت و ساز است، اگر این صنعت رونق داشته باشد، شاهد رونق اقتصادی و خروج از رکود هستیم.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد به حجم زیاد فعالیت‌‌‌‌های عمرانی در شهرداری اشاره کرد و گفت: به همین دلیل بحث اشتغال دارای اهمیت و اولویت ویژه‌ای است و شهرداری نیز تلاش می‌کند از شیوه‌های مختلف بهره‌مند شود تا سرمایه‌گذاران در مشهد حضور یابند.
آذری با تاکید بر لزوم فعال نگاه داشتن بخش صنعت ساختمان، بیان کرد: در شرایط رکود باید دست به دست هم بدهیم تا چراغی که روشن هست، خاموش نشود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون قبوض نوسازی و عمران شهری، اظهار کرد: شهرداری زیرساخت‌های لازم برای پرداخت قبوض را ایجاد کرده است تا شیوه‌های پرداخت آسان‌تر صورت گیرد.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با بیان اینکه طبق قانون هر سال یک‌بار این قبوض صادر می‌شود، گفت: انتشار ماهیانه قبوض نوسازی نیاز به مصوبه هیئت وزیران دارد که امید است در صورت تصویب، این مهم انجام شود.
آذری در ادامه بیان کرد: از دهه 60 که شهرداری‌ها خودکفا شدند و کمک‌های دولتی کاهش یافت، هزینه خدمات از مولدان عارضه یعنی مردم دریافت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کمک‌های دولتی در حال حاضر به پروژه‌های خاص شهری محدود شده، بیان کرد: در پروژه قطارشهری نیمی از بودجه از سوی دولت و نیمی دیگر از سوی شهرداری تخصیص می‌یابد که در این خصوص امسال در شهرداری مشهد تخصیص بهتری نسبت به سنوات قبل از سوی دولت تجربه کردیم.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه دولت در بازپرداخت اوراق مشارکت نیز به شهرداری کمک می‌کند، گفت: همچنین دولت در اختصاص یارانه بلیت اتوبوس نیز ورود پیدا می‌کند. تمام یارانه‌هایی که دولت به شهرداری ارائه می‌دهد، در مجلس تصویب می‌شود و مطابق قانون بودجه است.
نجمه کیشی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.93377463022868
Qt: 0.42846369743347