شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۲۴ ۵۸۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کمپین گزارش دوساله مدیریت شهری
چچ
2KzZhdi54oCM2KLZiNix2YogMzI4MCDZhdi52KrYp9ivINin2LIg2KfYqNiq2K/Yp9mKINiz2KfZhCDYrNin2LHZiiDYqtin2YPZhtmI2YY=

/دو سال خدمت جهادی/

مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد خبر داد: جمع‌آوری 3280 معتاد از ابتدای سال جاری تاکنون

سازمان فرهنگی شهرداری نیز به سهم خود در بخش پیشگیری ورود کرده و فعالیت‌های خود را در ستاد حاشیه شهر دنبال می‌کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد از جمع‌آوری 3280 معتاد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید رضا موسوی با بیان این مطلب در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که با موضوع ارائه گزارش عملکرد دوساله این معاونت در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین شهرداری مشهد و نیروی انتظامی منعقد شد، از ابتدای مهرماه سال جاری تعداد 1150 نفر از معتادان متحجر کارتن‌خواب جمع‌آوری شدند. همچنین در ابتدای سال جاری نیز تعداد 2130 نیز از سطح شهر جمع‌آوری شد که می‌توان گفت در مجموع از ابتدای امسال تاکنون 3280 معتاد از سطح شهر مشهد جمع‌آوری گردیده است.
وی به وظیفه دستگاه‌های مختلف در حوزه معضل اعتیاد اشاره کرد و ادامه داد: سازمان فرهنگی شهرداری نیز به سهم خود در بخش پیشگیری ورود کرده و فعالیت‌های خود را در ستاد حاشیه شهر دنبال می‌کند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد تصریح کرد: کارآفرینی برای افراد معتاد در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.
موسوی با اشاره به برگزاری اردوی آموزشی برای 800 دانش‌آموز کنکوری ساکن در حاشیه شهر، بیان کرد: توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار که با معضل اعتیاد در خانواده خود مواجه هستند و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی برای نسل جوان و نوجوان حاشیه شهر از دیگر اقدامات است.
وی به تشکیل دبیرخانه فرهنگ شهروندی در مشهد پس از 6 سال اشاره کرد و گفت: تربیت 200 مربی در حوزه مباحث آموزش فرهنگ شهروندی، اکران 5 موضوع از مباحث آموزشی در 4000 متر بنر، تولید و توزیع ویژه‌نامه در 5 موضوع، اجرای تئاتر خیابانی در 250 اجرا و برگزاری 300 کلاس آموزشی برای شهروندان نیز در طی سال گذشته صورت پذیرفته است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد به تشکیل «باشگاه اجتماعی همسران مشهدی» با عنوان «باهم» اشاره کرد و گفت: این باشگاه در هفته جاری افتتاح می‌گردد و زوج‌های مشهدی مخاطب آن خواهند بود و مسایلی چون مدیریت مشکلات بین همسران و ... در آن دنبال می‌گردد.
موسوی به حمایت مالی از طرح‌های ابتکاری مساجد و تشکل‌های مردمی اشاره کرد و اظهار داشت: 19 جشن‌ مردمی در مساجد و تشکل‌های مردمی برگزار شده است.
نجمه کیشی

 

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: