چهارشنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ۴۰۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کمپین گزارش دوساله مدیریت شهری
چچ
2KfYrdiv2KfYqyAxMDAg2KjZiNiz2KrYp9mGINmIINm+2KfYsdmDINiu2LfZiiDYr9ixINmF2LTZh9ivINi32Yog2K/ZiCDYs9in2YQg2q/YsNi02KrZhw==

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد:

احداث 100 بوستان و پارک خطی در مشهد طی دو سال گذشته

از تعداد 109 پارک پیش‌بینی شده در سال 94، تاکنون تعداد 20 پارک به بهره‌برداری رسیده و پیش‌بینی می‌شود تعداد 89 پارک تا پایان سال نیز احداث شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد از احداث 100 بوستان و پارک خطی در مشهد طی دو سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی بیان کرد: امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز در اشکال گوناگون آن، غیرقابل تصور است.
وی افزود: اهمیت فضاهای سبز شهری تا حدی است که امروزه وجود این کاربری به عنوان یکی از اخص‌های توسعه یافتگی جوامع به حساب می‌آید.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد تصریح کرد: در این راستا شهرداری‌ها به عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین رکن مدیریت شهری، نقش تعیین کننده‌ای را در امر زیباسازی شهری دارا هستند که بخشی از معضلات و ناهماهنگی موجود در امر ساماندهی مطلوب فضاهای شهری و داشتن چشم‌اندازهای زیبای شهری را مرتفع می‌سازند.
سلامی اضافه کرد: شهرداری مشهد نیز با تدوین برنامه‌ها و سیاست‌هایی در این حوزه فعالیت‌های منحصر به فردی را طی دو سال گذشته که از فعالیت مدیریت جدید شهرداری می‌گذرد، انجام داده است.
وی با اشاره به احداث 100 بوستان و پارک خطی در مشهد طی دو سال گذشته گفت: اعتبارات عمرانی برای احداث فضای سبز در مشهد در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و 590 میلیون ریال بود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد ادامه داد: در این سال 45 بوستان در سطح شهر مشهد احداث شد که از این تعداد 24 بوستان در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد بهره‌برداری گردید.
سلامی گفت: با احداث این بوستان‌ها تعداد پارک‌های سطح شهر مشهد در سال گذشته به 514 بوستان رسید که با این اقدام سرانه فضای سبز هر شهروند در این سال به 12.1 مترمربع رسید.
وی در خصوص اعتبارات عمرانی احداث فضای سبز در سال جاری گفت: در سال جاری بالغ بر دو میلیارد ریال برای احداث فضای سبز تصویب شده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد ادامه داد: از تعداد 109 پارک پیش‌بینی شده در سال 94، تاکنون تعداد 20 پارک به بهره‌برداری رسیده و پیش‌بینی می‌شود تعداد 89 پارک تا پایان سال نیز احداث شود.
سلامی گفت: از تعداد بوستان‌هایی که پیش‌بینی شده در سال جاری احداث شود 60 پارک در مناطق کم‌برخوردار جانمایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: با احداث این بوستان‌ها تعداد پارک‌های سطح شهر به 624 بوستان و سرانه فضای سبز برای هر شهروند نیز به 13 مترمربع می‌رسد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد همچنین به بازپیرایی بوستان‌ها نیز اشاره کرد و در این خصوص گفت: طی دو سال گذشته نیز تاکنون فضای سبز 159 بوستان در سطح شهر مشهد باپیرایی شده است.
سلامی در خصوص احداث کمربند سبز مشهد نیز ادامه داد: طی دو سال گذشته کمربند سبز مشهد در بخش شمالی شهر 50 درصد پیشرفت داشته است به گونه‌ای که در این مدت 16 هزار اصله درخت با اعتبار 23 میلیارد ریال کاشته شده است.
فرزانه نثاری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: