یکشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۳:۱۴
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2K7Zitin2KjYp9mGINm+2YjYsdiz2YrZhtinINiv2LEg2YXZhti32YLZhyA2INmF2LTZh9ivINiq2LnYsdmK2LYg2Ygg2KjYp9iy2q/YtNin2YrZiiDZhdmK4oCM2LTZiNiv

خیابان پورسینا در منطقه 6 مشهد تعریض و بازگشایی می‌شود

خیابان پورسینا یکی از همین معابر است که در سنوات گذشته تنها بخش اندکی از املاک آن تملک شده که عملا با این میزان شاهد تغییری در خور توجه در این محدوده نبوده‌ایم.

شهردار منطقه 6 مشهد از تعریض و بازگشایی خیابان پورسینا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، قاسم زوکی‌نژاد با اشاره به ابلاغ اعتبارات تملک به مناطق گفت: منطقه 6 مشهد یکی از مناطقی است که به دلیل بافت فرسوده و حاشیه‌ای دارای املاک متعدد در مسیر است که امیدواریم در سال جاری بتوانیم گامی اساسی برای بازگشایی معابر اصلی این منطقه برداریم.
وی ادامه داد: خیابان پورسینا یکی از همین معابر است که در سنوات گذشته تنها بخش اندکی از املاک آن تملک شده که عملا با این میزان شاهد تغییری در خور توجه در این محدوده نبوده‌ایم.
زوکی‌نژاد عنوان کرد: به همین منظور و با توجه به اعتبارات جدید، دعوت نامه‌ای به مالکان املاک در مسیر این محدوده ارسال و طی نشستی با حضور نمایندگان شورای اسلامی و شهروندان، توضیحاتی در مورد نحوه تملک، امتیازات شهرداری به مردم و فواید اجرای این طرح ارائه شد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه رویکرد شورای چهارم به حاشیه شهر رویکرد ویژه‌ای بوده و امتیازات قابل توجهی نیز در راستای بازگشایی معابر مصوب شده است.
شهردار منطقه 6 مشهد به برخی از این مصوبات اشاره کرد و افزود: افراد با تجمیع املاک در مسیر می‌توانند علاوه بر دریافت پروانه رایگان از وام 4 درصدی ساخت تا سقف 30 میلیون تومان برای هر طبقه بهره‌مند گردند و با تبدیل املاکشان به قطعات بزرگتر علاوه بر بهره‌گیری از امتیازات فوق شرایط ملک خود را ارتقاء دهند.
زوکی‌نژاد همچنین به معافیت از هزینه‌های ورود به محدوده، اخذ تراکم 50 درصدی و امکان تبدیل 10 درصد از عرصه ملک به تجاری اشاره و اظهار کرد: امسال شرایطی که برای تملک در نظر گرفته شده بسیار ویژه است و جذب حداکثری اعتبارات این بخش تنها نیازمند مشارکت و استقبال مردمی است.
وی همچنین تصریح کرد: معبر پورسینا از معابر اصلی منطقه بوده است که با این عرض کم و ساختار نامناسب مشکلات ترافیکی زیادی را سبب شده و این میزان بار ترافیکی عوامل نارضایتی ساکنین محل را فراهم کرده است.
زوکی‌نژاد ادامه داد: 700 پلاک در مسیر بازگشایی این طرح قرار گرفته است و تاکنون تنها 5 درصد از تملک این املاک محقق شده و امیدواریم با تسهیلات ذکر شده شرایطی مهیا شود که این معبر پس از سال‌ها به طور کامل بازگشایی گردد.
وی همچنین به استقرار نیروهای کارگزار در خیابان پورسینا اشاره کرد و گفت: به دلیل رفاه حال شهروندان و تسریع در امور، نیروهای کارگزار در خود محله مستقر می‌گردند تا شهروندان بدون دغدغه و صرف هزینه بتوانند تشکیل پرونده بدهند.
شهردار منطقه 6 مشهد یادآور شد: مسوول املاک منطقه نیز به جهت نظارت و بررسی پرونده‌ها، هر هفته در محل حضور پیدا می‌کنند و درخواست‌های شهروندان را از نزدیک پاسخگویی خواهند نمود.
زوکی‌نژاد همچنین به بخشی از فواید اجرای این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر کاهش قابل توجه مشکلات ترافیکی در این محدوده، املاک بسیاری در موازات این مسیر بهسازی و بازسازی خواهند شد که علاوه بر زیبایی و استحکام بناها، ارزش افزوده‌ای برای املاک محل به وجود خواهد آمد.
وی در پایان یادآور شد: با توجه به اعتبارات این دوره در صورت عدم مشارکت شهروندان، اعتبارات به اولویت‌های بعدی تخصیص داده خواهد شد، لذا مشارکت هرچه سریعتر شهروندان و پیگیری از سوی مسوولان برای تحقق بازگشایی معبر پورسینا، امری ضروری است.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6801846822103
Qt: 1.510840177536