شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کمپین گزارش دوساله مدیریت شهری
چچ
2KjZh9ix2YfigIzYqNix2K/Yp9ix2Yog2KfYsiAxNiDZvtix2YjamNmHINiv2LEg2K3ZiNiy2Ycg2b7Ys9mF2KfZhtivINmIINio2KfYstmK2KfZgdiqINi32Yog2K/ZiCDYs9in2YQg2q/YsNi02KrZhw==

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبر داد:

بهره‌برداری از 16 پروژه در حوزه پسماند و بازیافت طی دو سال گذشته

یکی از این پروژه‌ها توسعه خط پردازش کارخانه کمپوست است که فروردین ماه سال جاری در مساحت 1000 مترمربع و با اعتبار یک میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد از بهره‌برداری از 16پروژه در حوزه پسماند و بازیافت طی دو سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی نجفی بیان کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با هدف حفظ بهداشت محیط زیست شهری با برنامه‌ریزی منظم و هدایت شده و استفاده صحیح و اصولی از مواد قابل بازیافت موجود در زباله‌ها و همچنین ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان فعالیت می‌کند.
وی افزود: این سازمان با هدف حفظ بهداشت محیط زیست شهری با برنامه‌ریزی منظم و هدایت شده و استفاده صحیح و اصولی از مواد قابل بازیافت موجود در زباله‌ها و همچنین ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان فعالیت می‌کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد همچنین گفت: تفکیک پسماندهای خشک از مبداء، ساماندهی و اجرای طرح مکانیزاسیون جمع‌آوری ضایعات ساختمانی، احداث مجتمع صنعتی بازیافت، آماده‌سازی اصولی و علمی محل دفن جدیدی زباله‌ها، تأمین ماشین‌آلات بخش‌های تنظیف شهری، جمع‌آوری و حمل پسماند و... از جمله فعالیت‌های این سازمان است.
نجفی همچنین با اشاره به پروژه‌های بهره‌برداری شده طی دو سال گذشته بیان کرد: از مهر سال 92 تا مهر سال جاری بیش از 16 پروژه در حوزه سازمان مدیریت پسماند در شهر مشهد به بهره‌برداری رسیده است.
وی گفت: یکی از این پروژه‌ها توسعه خط پردازش کارخانه کمپوست است که فروردین ماه سال جاری در مساحت 1000 مترمربع و با اعتبار یک میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تصریح کرد: از دیگر پروژه‌ها می‌توان به اصلاح و توسعه خط تولید کارخانه بازیافت کاغذ اشاره کرد که با اعتبار 8 میلیارد ریال در مرداد ماه سال جاری اجرایی شد.
نجفی ادامه داد: نصب و راه‌اندازی واحد سوم نیروگاه بیوگازسوز، تهیه و نصب 1557 عدد ظرف و مخزن ثابت و متحرک زباله، احداث مخزن 1000 مترمکعبی آب، توسعه و تجهیز 37 هزارمترمربع محل‌های دفن زباله، توسعه استحصال گاز و نیروگاه بیوگازسوز، بهسازی محیط و اصلاح ابنیه مجتمع صنعتی شماره یک، توسعه و تجهیز صنایع بازیافت و... از دیگر پروژه‌ها است.
وی تصریح کرد: آماده‌سازی مجتمع صنعتی بازیافت شماره 2 و سالن‌های پذیرش و پردازش هزار تنی، احداث و تکمیل ایستگاه شماره 3 خدمات شهری و ... پروژه‌های دیگری است که طی دو سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.
فرزانه نثاری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8286787668864
Qt: 1.6692841053009