شنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۲۱ ۵۲۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • کمپین گزارش دوساله مدیریت شهری
چچ
2LHZitmE4oCM2q/YsNin2LHZiiAxLjUg2YPZitmE2YjZhdiq2LEg2KfYsiDYrti3IDIg2YLYt9in2LHYtNmH2LHZiiDZhdi02YfYrw==

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در بازدید از اعضای شوری اسلامی شهر از خط 2 و 3 خبر داد:

ریل‌گذاری 1.5 کیلومتر از خط 2 قطارشهری مشهد

500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای آن تامین گردیده که برای خط 3 استفاده می‌کنیم ضمن اینکه در حال طی کردن مصوبه‌ای برای تامین اعتبار خط 2 در حدود 500 میلیارد تومان در قالب اوراق مشارکت جدید هستیم که به زودی اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از ریل‌گذاری 1.5 کیلومتر از خط 2 قطارشهری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز صبح امروز در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از خط 2 و 3 قطارشهری افزود: با توجه به اینکه سوزن و دیگر امکانات جانبی نصب ریل‌ها شاید به علل مختلف دیرتر به مشهد برسد لذا ایستگاه ابتدایی خط 2 قطارشهری در فاز شمالی به اتمام رسید.
به گفته وی، اکنون در فاصله ایستگاه اول و دوم هستیم که در مراحل بعدی به حدفاصل ایستگاه دوم و سوم خواهد رسید تا این امکانات جانبی به دست ما برسد و اقدام به نصب آنها کنیم، اتصالات نصب و ریل‌گذاری توسعه پیدا می‌کند.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد تصریح کرد: ریل‌گذاری خط 2 قطارشهری از دپوی شمالی تا میدان شهدا یا ایستگاه راه آهن کار بسیار سختی است چراکه باید مشکلات بیشماری را حل کرده و پشت سر بگذاریم تا به این خواسته برسیم، ولی با این حال تلاش خود را می‌کنیم همان گونه که خط یک قطارشهری به عنوان اولین شهر در کشور به فرودگاه رسید.
کیامرز در ادامه گفت: در حوزه عمران و ساخت می‌توانیم به برنامه زمانبندی پیشنهادی برسیم ولی بزرگترین نگرانی ما دیر رسیدن تجهیزات جانبی می‌باشد که می‌تواند به برنامه زمانبندی خدشه وارد کند، این تجهیزات مطابق برنامه‌ریزی برای چهار ایستگاه اول موجود است و می‌تواند به پیشرفت فیزیکی کمک کند ولی برای تجهیز تا ایستگاه میدان شهدا با روند فوق مشکلاتی خواهیم داشت.
وی یادآور شد: دولت 120 میلیارد تومان اعتبار برای خط 2 و 3 در سال 95 پیش‌بینی کرده است، شهرداری مشهد هم باید همین مقدار اعتبار تزریق کند به عنوان حق‌السهم خود، همچنین 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای آن تامین گردیده که برای خط 3 استفاده می‌کنیم ضمن اینکه در حال طی کردن مصوبه‌ای برای تامین اعتبار خط 2 در حدود 500 میلیارد تومان در قالب اوراق مشارکت جدید هستیم که به زودی اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد ضمن اشاره به افتتاح فاز شمالی خط 2 قطارشهری در نیمه سال 95 افزود: دو هزار و صد میلیارد تومان جمع کل اعتبارات خط 2 قطارشهری است که تاکنون هزار و صد میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم.
حسین زوارزاده

 

 

منبع:
آدرس کوتاه شده: