پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۷:۵۶ ۱۰۲۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • دیپلماسی شهری
چچ
2KjYsdmG2KfZhdmH4oCM2LHZitiy2YogNDAg2YHYudin2YTZitiqINin2KzYsdin2YrZiiDYr9ixINmH2YHYqtmHINmB2LHZh9mG2q/ZiiDZhdi02YfYryDYr9ixINit2YrYr9ix2KLYqNin2K8g2YfZhtiv2YjYs9iq2KfZhg==

رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد خبر داد:

برنامه‌ریزی 40 فعالیت اجرایی در هفته فرهنگی مشهد در حیدرآباد هندوستان

همزمان با هفته‌ فرهنگی مشهد در شهر حیدرآباد هندوستان اجرایی کرد نشست با ایرانیان مقیم، دانشجویان و دیگر اقشار ایرانی است.

رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد از برنامه‌ریزی 40 فعالیت اجرایی در هفته فرهنگی مشهد در حیدرآباد هندوستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین کشیری در نشست هماهنگی برگزاری هفته فرهنگی مشهد در شهر حیدرآباد هندوستان در آستانه معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 بیان کرد: در آستانه سال 2017 شهرداری مشهد هفته‌های فرهنگی را در 8 شهر لاهور پاکستان، کابل افغانستان، بغداد عراق، بیروت لبنان، دارالسلام تانزانیا، مسقط عمان، حیدرآباد هند و باکوی آذربایجان برگزار خواهد کرد.
وی افزود: در این راستا شهرداری مشهد برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای را در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، هنری، گردشگری، سرمایه‌گذاری و... انجام داده است.
رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد گفت: یکی از برنامه‌های اجرایی که در هفته‌های فرهنگی عملیاتی خواهد شد، برگزاری افتتاحیه و اختتامیه است.
کشیری تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری مشهد با لاهور پاکستان، نجف اشرف و شهر ارومچی چین پیمان خواهرخواندگی دارد لذا می‌توان در زمان اولین هفته‌ فرهنگی در شهر حیدرآباد هندوستان که در هفته وحدت برگزار خواهد شد، پیمان خواهرخواندگی با این شهر نیز به امضا برسد.
وی ادامه داد: شهرداری مشهد از چند سال گذشته به موضوع شهر هوشمند توجه ویژه‌ای داشته است همچنین می‌توان به بهانه هفته فرهنگی در حیدرآباد هندوستان کارهای تحقیقاتی را برای این موضوع با این شهر آغاز کرد.
رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد با اشاره به علاقه‌مندی بانوان شهر حیدرآباد به فعالیت بانوان مشهدی در اجتماع گفت: بانوان شهر حیدرآباد علاقه‌مندی زیادی برای استفاده از تجربیات بانوان کارآفرین ایران ایرانی از جمله مشهد و همچنین فعالیت آنان در اجتماع دارند، لذا این موضوع نیز در قالب هفته‌های فرهنگی در شهر حیدرآباد مورد توجه شهرداری مشهد است.
کشیری اضافه کرد: از دیگر برنامه‌ها که می‌توان همزمان با هفته‌ فرهنگی مشهد در شهر حیدرآباد هندوستان اجرایی کرد نشست با ایرانیان مقیم، دانشجویان و دیگر اقشار ایرانی است.
وی به برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در هفته فرهنگی مشهد در شهر حیدرآباد اشاره کرد و در این خصوص گفت: معرفی و آشنایی با واقعه گوهرشاد، معرفی مشاهیر و شاعران به نام خراسانی و مشهدی، معرفی صنایع دستی، سوغات و لباس محلی خراسان و مشهد، اکران فیلم‌های برجسته، برگزاری شب شعر، رونمایی از کتب فاخر دو شهر مشهد و حیدرآباد، برگزاری ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای، برگزاری کارگاه آموزشی فرهنگی کودک و نوجوان و... از جمله این برنامه‌ها است.
رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد در خصوص برنامه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اضافه کرد: در اهداف برگزاری هفته‌های فرهنگی آورده‌های اقتصادی برای شهر مشهد نیز مدنظر قرار گرفته است لذا از برنامه‌های شهرداری مشهد برگزاری نشست با فعالان اقتصادی است.
کشیری ادامه داد: در قالب برنامه‌های هنری نیز برگزاری موسیقی آیینی خراسان رضوی، معرفی آثار برجسته هنری فاخر و... مدنظر قرار گرفته است.
فرزانه نثاری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: