سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۷:۳۵
چچ
2KrYsdmD4oCM2YfYpyDZhdi02KrYp9mCINio2LHYp9mKINmI2LHZiNivINio2Ycg2LXZhti52Kog2q/Ysdiv2LTar9ix2Yog2b7Yp9mK2KrYrtiqINmF2LnZhtmI2Yog2KfZitix2KfZhg==

حضور سرمایه‌گذاران خارجی در مشهد تداوم دارد؛

ترک‌ها مشتاق برای ورود به صنعت گردشگری پایتخت معنوی ایران

ارائه بهترین خدمات به زائران عل‌ بن موسی‌الرضا(ع) با قیمت مناسب نیاز امروز شهر مشهد است که با انجام مذاکرات لازم، زمینه همکاری بین مشهد و ترکیه ایجاد می‌شود.

هیات سرمایه گذاری ترکیه ضمن دیدار با مدیران اقتصادی شهرداری نسبت به حضور در بازار مشهد ابراز تمایل کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، دوربو اوزبلات، سرمایه‌گذار کشور ترکیه طی نشستی با مدیران حوزه سرمایه‌گذاری خارجی شهرداری مشهد با بیان اینکه سومین بار سفرشان به شهر مشهد است و این شهر را مستعد برای سرمایه‌گذاری می‌بیند، اظهار کرد: از آنجایی که در گذشته شهردار شهر آنکارا بودم، به خوبی در جریان جزئیات برنامه‌های اجرایی هستم.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری در توسعه مشهدالرضا(ع) ادامه داد: شهرداری مشهد در زمینه مدیریت شهری موفق عمل کرده و از امکاناتی که در اختیار دارد برای پیشرفت این کشور بهره کافی را برده است.
وی افزود: شهر مشهد با حجم بالای گردشگر و زائر نیازمند امکانات و شرایط رفاهی دیگر است؛ با توجه به این رویکرد زمینه‌های مشارکت بسیاری وجود دارد که امید داریم بتوانیم زمینه‌های مشارکت بین شهر مشهد و آنکارا به وجود آید.
این سرمایه‌گذار ترکی خاطر نشان کرد: مدیران شهری مشهد در زمینه‌های حمل و نقل، گردشگری، ساخت هتل و مهمان‌سرا و فن‌آوری‌های نوین دستاورد اجرایی قابل قبولی کسب کرده‌اند که این دو نکته برای شهر مشهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تصریح کرد: ارائه بهترین خدمات به زائران عل‌ بن موسی‌الرضا(ع) با قیمت مناسب نیاز امروز شهر مشهد است که با انجام مذاکرات لازم، زمینه همکاری بین مشهد و ترکیه ایجاد می‌شود.
مشهد نیازمند ایجاد سامانه حمل و نقل متناسب و به‌روز
مصطفی شریف، رییس اداره سرمایه گذاری خارجی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز در این نشست بیان کرد: کشور ترکیه در امور اقتصادی و توسعه عمرانی و شهری پیشرفته قابل ملاحظه‌ای داشته و شهرداری مشهد می‌تواند در زمینه‌های ساخت و ساز، گردشگری و مدیریت حمل و نقل شرایط مشارکت و همکاری بین دو کشور را فراهم کند.
وی افزود: شهر مشهد سالانه شاهد میلیون‌ها زائر است که با این حجم از ورود مسافر، نیازمند ایجاد سامانه حمل و نقل متناسب و به روزی هستیم. کشور ترکیه به فن‌آوری پیشرفته‌ای در این زمینه دست پیدا کرده و به منظور احداث ترمینال جدید زمینه‌های همکاری را ایجاد می‌کنیم.
شریف با اشاره به اینکه حجم جابه جایی مسافر در شهر مشهد در چند سال آینده نیز افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: دستیابی به فرآیندهایی که شهرداری مشهد را در حوزه حمل و نقل کمک می‌رسانند، از جمله رویکرد های اصلی در معاونت اقتصادی قرار گرفته است.
وی همچنین در ادامه به حوزه ساخت و ساز و ایجاد پروژه‌های مشارکتی در شهر مشهد اشاره و بیان کرد: پروژه مهر و ماه یکی از بزرگترین طرح‌های شهرداری مشهد محسوب می‌شود که قرار است به صورت مشارکتی با سرمایه‌گذار و به صورت BOLT انجام شود.
رییس اداره سرمایه‌گذاری خارجی شهرداری مشهد با بیان اینکه این پروژه در منطقه وکیل‌آباد و در مسیر گردشگری شهر مشهد احداث می‌شود، خاطر نشان کرد: هزینه زمین، پروانه و ساخت پروژه مهر و ماه حدود هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که در نظر داریم با مشارکت سرمایه‌گذار انجام شود.

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.5980440775553
Qt: 2.923903465271