چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۹:۴۷ ۱۵۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • دیپلماسی شهری
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KjYp9iy2K/ZitivINiv2YPYqtixINi52LHYp9mC2obZiiDYp9iyINiv2KjZitix2K7Yp9mG2Ycg2LHZiNmK2K/Yp9iv2YfYp9mKINio2YrZhuKAjNin2YTZhdmE2YTZiiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryA=

عصر امروز صورت گرفت؛

بازدید دکتر عراقچی از دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی شهرداری مشهد

راه‌اندازی این دبیرخانه بیانگر این نکته مهم است که تمامی برنامه‌های بین‌المللی شهرداری مشهد دارای پیوست فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و رسانه‌ای است و این نمونه بارز یک برنامه‌ریزی اصولی، تجربی و علمی می‌باشد.

عصر امروز، عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه قبل از عزیمت به تهران از محل دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی شهرداری مشهد که در آستانه رویداد مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده است، بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در جریان این بازدید اظهار کرد: برپایی دبیرخانه اختصاصی برای برنامه‌های بین‌‌المللی از جمله اجلاس مدل سازمان‌ همکاری‌های اتفاق مبارکی است و باید با برنامه‌ریزی منسجم، این هزینه‌ها و خدمات به نحو احسن مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
عباس عراقچی تصریح کرد: این گونه فعالیت‌ها در واقع تبادل فرهنگی میان ملت‌های بزرگ است و برگزاری این اجلاس در شهر مشهد می‌تواند آغاز ارزشمندی برای استمرار فعالیت‌های حوزه بین‌الملل در آستانه رویداد مهم سال 2017 باشد.
وی یادآور شد: قطعا حضور ایران در رویدادهای بین‌المللی می‌تواند سبب ارتقای جایگاه کشور در انظار جهانی باشد و حال چه بهتر که این‌گونه برنامه‌ها در کشور خودمان برگزار گردد.
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ادامه داد: راه‌اندازی این دبیرخانه بیانگر این نکته مهم است که تمامی برنامه‌های بین‌المللی شهرداری مشهد دارای پیوست فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و رسانه‌ای است و این نمونه بارز یک برنامه‌ریزی اصولی، تجربی و علمی می‌باشد.
عراقچی در پایان خاطرنشان کرد: در تنظیم، تصویب و قرائت قطع‌نامه پایانی اجلاس نهایت دقت را داشته باشید تا مبادا خروجی آن ولو حتی یک کلمه مغایر با ارزش‌های اسلامی و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران نباشد.
در جریان این بازدید، حسین کشیری، رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد در خصوص حوزه‌های مختلف این دبیرخانه توضیحاتی را ارائه کرد و به توضیح اقدامات و دستاوردهای آن پرداخت.
شایان ذکر است، مجید پیراسته، مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد، غلام‌عباس ارباب خالص، رییس نمایندگی وزارت خارجه در شمال و شرق کشور، مهدی رضوی‌کیا، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد حضور داشتند.
حسین زوارزاده
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: