چهارشنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار مرکز 137
چچ
2KrZhNin2LQg2KjYsdin2Yog2KjZh9iz2KfYstmKINm+2YrYp9iv2YfigIzYsdmI2YfYp9mKINmF2LnYp9io2LEg2YXZhtiq2YfZiiDYqNmHINit2LHZhSDZhdi32YfYsSDYsdi22YjZig==

شهردار منطقه 8 مشهد با حضور در مرکز 137 عنوان کرد:

تلاش برای بهسازی پیاده‌روهای معابر منتهی به حرم مطهر رضوی

رسیدگی یکسان به تمام شهر و تقسیم عادلانه امکانات جزء وظایف شهرداری است و نمی‌تواند تمام توجه شهرداری به مرکز شهر باشد چرا که در حال حاضر حاشیه شهر کمبودهای بیشتری داشته و نیازمند توجه جدی مدیران شهری است.

شهردار منطقه 8 مشهد گفت: تلاش می‌کنیم با توجه به منابع مالی، بهسازی پیاده‌روهای منتهی به حرم مطهر رضوی را به انجام رسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حضور شهرداران مناطق شهری در مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد که در راستای تحقق نهضت پاسخگویی مدیران شهری و پاسخگویی مستقیم و بدون واسطه به شهروندان طبق برنامه‌ریزی انجام شده از اول تا سیزدهم هر ماه به صورت مستمر انجام می‌شود فرصتی را ایجاد کرده تا شهروندان بتوانند دغدغه‌های خود پیرامون مسایل شهری را با مدیران در میان بگذارند و پاسخ‌های لازم را نیز دریافت کنند.
در همین راستا سید ابراهیم علیزاده، شهردار منطقه 8 مشهد با حضور در مرکز 137 پاسخگوی سوالات و درخواست‌های چند شهروند ساکن منطقه در حوزه‌های مختلف شد.
یکی از شهروندان طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بوستان کوهسنگی قدردانی و تشکر کرد .
شهروند دیگری طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 از ترافیک بالای میدان شهدا گلایه داشت که علیزاده در پاسخ به این شهروند گفت: ترافیک بالای میدان شهدا به دلیل ساخت و ساز در این میدان است.
چند تن از شهروندان طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 از نامناسب بودن جداول خیابان نامجو به ویژه نامجو 14 گلایه داشت که این مدیر شهری در پاسخ به این شهروندان گفت: در رابطه با بهسازی جداول منطقه مقرر شده بود با همکاری شهروندان این کار صورت بگیرد اما متاسفانه شهروندان به بهانه استیجاره بودن مکان مشارکت نمی‌کنند.
یکی از کسبه‌های اطراف حرم مطهر در تماس با مرکز 137 از وضعیت نامناسب پیاده‌روهای منتهی به حرم مطهر رضوی گلایه کرد و گفت: با وجود اینکه این خیابان به دلیل هم‌جواری با حرم مطهر رضوی محل تردد بسیاری از زائران است اما دارای پیاده‌روهای بسیار نامناسبی است که باعث ایجاد مشکلات متعدد برای زائران و مجاوران شده و تاکنون نسبت به بهسازی این معابر اقدامی انجام نشده است.
شهردار منطقه 8 مشهد در پاسخ به این شهروند گفت: مناسب‌سازی پیاده‌روهای منطقه بر اساس اولویت‌بندی انجام شده در حال اجرا است و متناسب با اعتباراتی که هر سال برای این منظور در نظر گرفته می‌شود، تعدادی از خیابان‌ها انتخاب و بهسازی پیاده‌روهای آنان به انجام می‌رسد.
یکی از شهروندان طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد در خصوص عدم برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در خیابان ارشاد الرضا گلایه داشت که علیزاده بیان کرد: با افرادی که ساخت و سازهای غیرمجاز انجام بدهند برخورد جدی می‌شود.
بهسازی پیاده‌رو خیابان بهار از دیگر موارد مطرح شده توسط شهروندان بود که طی تماس با این مرکز بیان کردند و این مدیر شهری در پاسخ به این شهروندان گفت: بهسازی پیاده‌روهای خیابان بهار در صورت مشارکت مردم، امسال انجام می‌شود .
شهروندی با انتقاد از رسیدگی شهرداری به حاشیه شهر و عدم توجه به مرکز شهر اظهار کرد: مدیران شهری ابتدا باید مرکز شهر را بهسازی نموده و بعد به حاشیه شهر بپردازند که این مدیر شهری در پاسخ به این شهروند گفت: رسیدگی یکسان به تمام شهر و تقسیم عادلانه امکانات جزء وظایف شهرداری است و نمی‌تواند تمام توجه شهرداری به مرکز شهر باشد چرا که در حال حاضر حاشیه شهر کمبودهای بیشتری داشته و نیازمند توجه جدی مدیران شهری است.
حضور و تجمع معتادان در خیابان دکتر بهشتی یکی دیگر از موارد مطرح شده توسط شهروندان بود که طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 از آن شکایت داشتند که علیزاده در پاسخ به این شهروندان گفت: بحث حضور معتادان در منطقه با هماهنگی نیروی انتظامی جهت پاک‌سازی محل از معتادان اقدام خواهد شد.
در ادامه حضور شهردار منطقه 8 در مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد، شهروندی ضمن تماس با این مرکز ازآ سفالت نامناسب خیابان جهان آرا گلایه داشت که شهردار منطقه 8 در پاسخ به این شهروند گفت: در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب در منطقه مشغول فعالیت جهت نصب طرح اگو بوده و این پروژه تاکنون 50 درصد پیشرفت داشته است که در صورت اتمام حفاری‌ها و فعالیت‌های شرکت آب و فاضلاب تمام خیابان مجدد آسفالت می‌شود.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1688714027405
Qt: 2.2118837833405