پنجشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۸
چچ
2LTZhtin2LPYp9mK2Yog2Ygg2KrYrNmH2YrYsiDZhtmC2KfYtyDYrdin2K/Yq9mH4oCM2K7ZitiyINmF2LTZh9ivINio2Ycg2K/ZiNix2KjZitmG4oCM2YfYp9mKINmG2LjYp9ix2Kog2KrYtdmI2YrYsdmKINmIINir2KjYqiDYqtiu2YTZgdin2Ko=

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد:

شناسایی و تجهیز نقاط حادثه‌خیز مشهد به دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات

دوربین‌ها نه خسته می‌شوند و نه با کسی تعارف دارند و تخلفات را ثبت می‌کنند لذا نیاز است شهروندان با این دوربین‌ها آشنا شوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: نقاط حادثه‌خیز معابر شهری مشهد شناسایی و به دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات مجهز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مهدی امامی میبدی در گفتگو با خبرنگار ما در حاشیه هفتمین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل و ترافیک بیان کرد: در سال جاری سازمان حمل و نقل و ترافیک برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای اطلاع‌رسانی فرهنگ ترافیک انجام داده است.
وی افزود: در این راستا تصادفات و تخلفات معابر شهری مشهد در قالب عکس و فیلم به تصویر کشیده شده است تا شهروندان با عواقب و خطرات تخلفات رانندگی آشنا شوند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: در کنار فرهنگ‌سازی، برنامه‌ریزی شده تا شهروندان از تجهیزات هوشمند معابر شهری شامل دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات آگاه شوند.
امامی میبدی گفت: دوربین‌ها نه خسته می‌شوند و نه با کسی تعارف دارند و تخلفات را ثبت می‌کنند لذا نیاز است شهروندان با این دوربین‌ها آشنا شوند.
وی ادامه داد: در حال حاضر 85 درصد معابر شهری تحت کنترل است و در این راستا 470 دوربین نظارت تصویری، 110 دوربین ثبت تخلفات و دوربین‌های ثبت عبور از چراغ قرمز نصب شده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با نصب این تجهیزات و اطلاع‌رسانی به شهروندان، آمار تصادفات منجر به فوت کاهش پیدا کرده به گونه‌ای که در سال 84 نزدیک به 480 نفر در تصادفات شهری مشهد فوت کردند که این رقم در سال گذشته به 275 نفر رسیده است.
امامی میبدی در خصوص افزایش دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام نقاط حادثه‌خیز شهر مشهد شناسایی و به دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات تجهیز خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه به نقاط حادثه‌خیز معابر شهری اضافه می‌شود نیاز است تا هر سال تعداد دوربین‌ها نیز افزایش پیدا کند.
فرزانه نثاری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4441920916239
Qt: 1.1484746932983