پنجشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲
چچ
MyDYsdin2YUg2K/Zitqv2LHYrti3IDIg2YLYt9in2LEg2LTZh9ix2Yog2YfZgdiq2Ycg2KLZitmG2K/ZhyDYr9ixINio2YbYr9ixINi52KjYp9izINm+2YfZhNmIINmF2YrigIzar9mK2LHYrw==

سومین محموله در راه مشهد؛

3 رام دیگرخط 2 قطار شهری هفته آینده در بندر عباس پهلو می‌گیرد

بر اساس برنامه زمانبندی شده، تا مهرماه 96 تمامی واگن‌ها به صورت مونتاژ شده در مشهد خواهد بود.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: سومین محموله واگن‌های خط 2 قطار شهری هفته آینده در بندرعباس پهلو خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب، اظهار کرد: سومین محموله خط 2 قطارشهری شامل 3 رام قطار است که از بندر دالیان چین بارگیری شده و هفته آینده در بندر عباس پهلو خواهد گرفت. سپس کارهای ترخیص این محموله انجام می‌شود و در بهمن ماه به سمت کارخانه واگن‌سازی تهران ارسال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اولین محموله از واگن‌های خط 2 قطار شهری مشهد در اردیبهشت ماه سال جاری در بندرعباس تحویل و وارد کشور شد، افزود: این محموله نیز شامل 3 رام قطار بود که هم‌اکنون در فاز نخست خط 2  قرار دارد و آماده انجام تست گرم در نیمه بهمن ماه جاری است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه دومین محموله خط 2 قطارشهری مشهد به صورت سگمنت در مهرماه سال جاری وارد کشور شد، عنوان کرد: 3 رام دیگر قطار به کارخانه واگن‌سازی در تهران ارسال شد تا کار مونتاژ قطعات بر روی آن‌‌ها انجام شود و سپس برای به‌کارگیری عازم مشهد گردد.
کیامرز بیان کرد: هم‌اکنون این 3 رام قطار در تهران در حال آماده‌سازی و رنگ‌آمیزی است و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، رام به رام قطارها تا نیمه بهمن ماه از تهران به مشهد ارسال می‌گردد.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع با 9 رام قطاری که به خط 2 می‌پیوندد، سرفاصله (هدوی) حرکت قطارها به 10 دقیقه و کمتر خواهد رسید.
سومین محموله خط 2 قطارشهری نیز شامل 3 رام قطار است که هفته آینده این محموله نیز در بندر عباس پهلو خواهد گرفت. کارهای ترخیص باید انجام شود و در بهمن ماه به سمت تهران ارسال می‌گردد
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد با تاکید بر اینکه تا پایان سال تمامی رام‌های قطار شهری از چین به مشهد می‌رسد، گفت: متعاقب آن این رام‌ها برای مونتاژسازی به کارخانه واگن‌سازی تهران اعزام می‌گردد.
کیامرز تصریح کرد: بر اساس برنامه زمانبندی شده، تا مهرماه 96 تمامی واگن‌ها به صورت مونتاژ شده در مشهد خواهد بود.
وی با اشاره به اتفاق خوب ترکیب واگن‌های چین و ایران در خط 2 قطارشهری، بیان کرد: این کار تولید ملی و دستاورد داخلی محسوب می‌شود و امید است از پس این اقدام سربلند بیرون آمده و واگن‌ها در زمان مقرر تحویل شرکت قطارشهری شود.
به گفته وی، برای خرید 100 دستگاه واگن‌ها قراردادی با TWM و واگن‌سازی تهران و طرف چینی منعقد کردیم، حدودا 98 میلیون یورو قرارداد ارزی امضا کردیم.

نجمه کیشی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.575488726298
Qt: 1.3849816322327