یکشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵ ۲۰۵۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
توزیع 120 هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان در هفته درختکاری

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبر داد:

توزیع 120 هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان در هفته درختکاری

در حال حاضر حدود 70 درصد از آبیاری فضای سبز به صورت مکانیزه و از طریق شبکه‌های توزیع انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد از توزیع 120 هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان در هفته درختکاری و در 37 نقطه از شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که با موضوع هفته درختکاری برگزار شد، بیان کرد: برای هفته درختکاری امسال 120 هزار اصله درخت از یکشنبه 8 اسفند تا 15 اسفندماه در 37 نقطه از سطح شهر مشهد به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می‌شود.
وی افزود: در این طرح هر شهروند می‌تواند از ساعت 9 تا 11 صبح به مکان‌های مشخص شده مراجعه و برای هر کارت ملی 5 اصله نهال دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین در بازه زمانی ذکر شده برای هر منطقه از شهر مشهد مراسم درختکاری با حضور شهروندان برگزار و درخت به اسم شهیدان همان منطقه غرس می‌شود.
سلامی در ادامه با اشاره به اینکه با افزایش 300 هکتار فضای سبز یک متر به سرانه اضافه می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز برای هر شهروند 13.5 مترمربع است که تا پایان سال از مرز 14 مترمربع نیز عبور خواهد کرد.
وی به کاهش استفاده از آبیاری فضای سبز با تانکر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 70 درصد از آبیاری فضای سبز به صورت مکانیزه و از طریق شبکه‌های توزیع انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه جداسازی آب شرب از آب خام در سال آینده این رقم به 80 درصد خواهد رسید.
گفتنی است جدول امکانی که شهروندان می‌توانند نسبت به دریافت نهال رایگان اقدام کنند در ذیل این خبر قابل مشاهده است.

فرزانه نثاری


 

منبع: