چهارشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۴۲
چچ
2YTYstmI2YUg2KfZitis2KfYryDYqNin2YbZgyDYp9i32YTYp9i52KfYqtmKINin2LIg2KrYrNix2KjZitin2Kog2YXZiNmB2YIg2LTZh9ix2YfYp9mKINis2YfYp9mGINiv2LEg2K3ZiNiy2Ycg2K/Zitm+2YTZhdin2LPZiiDYtNmH2LHZig==

دبیر کمیته امور بین‌الملل هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن تاکید کرد؛

لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی از تجربیات موفق شهرهای جهان در حوزه دیپلماسی شهری

شهرها امروز در دنیا قدرت عملشان در حوزه ارتباطات حتی از دولت‌ها نیز پیشی گرفته است که این مهم با عقد قراردادهای همکاری مشترک مانند خواهرخواندگی عملی شده است. هدف این است که از سیستم ارتباطات بین شهری بتوانیم بنیان مشاوره‌ای برای ارتباطات بین دولت‌ها فراهم کنیم.

دبیر کمیته امور بین‌الملل هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن گفت: باید بانک اطلاعاتی از تجربیات موفق شهرهای جهان در حوزه دیپلماسی ایجاد کنیم.
به گزارش ستاد خبری هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد 2017، حسین کشیری در کارگاه تخصصی این اجلاس با موضوع «فرهنگ و ایمنی» که در سومین روز از این اجلاس که در هتل پارس مشهد در هتل پارس برگزار شد، اظهار کرد: موضوعی که در فرهنگ ایمنی بررسی کرده‌ایم مربوط به فرهنگ دیپلماسی و فرهنگ ارتباط بین شهرهایی است که دارای تجربیات یکسانی در عرصه مدیریت شهری و جامعه ایمن هستند.
وی افزود: تکرار تجربه مفید تعدادی از شهرها و جلوگیری از تکرار تجربه ناموفق سایر شهرها مدنظر قرار گرفته است که مقرر شده در بسته‌ای به نام دیپلماسی شهری جمع‌آوری شود تا بتوانیم در زیر مجموعه آن دیپلماسی ایمنی و سلامت و ... تعریف نماییم.
دبیر کمیته امور بین‌الملل هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی از تجربه موفق همه شهرها مدنظر ماست تا از طریق سامانه مجازی در اختیار همه شهرها قرار گیرد.
کشیری عنوان کرد: باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا بتوانیم در حوزه‌های فرهنگی و آموزش‌های پایه‌ای آن چه که در سراسر دنیا و حتی آسیایی انجام شده است تا فرهنگ ایمنی در مردم نهادینه شود را استفاده کنیم.
وی ادامه داد: هر کدام از شهرها داشته‌هایی بر اساس موضوعات محلی خود دارند که شهرهای دیگر با بومی سازی آن می‌توانند از این تجربیات بهره‌برداری نمایند.
دبیر کمیته امور بین‌الملل هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن گفت: شهرها امروز در دنیا قدرت عملشان در حوزه ارتباطات حتی از دولت‌ها نیز پیشی گرفته است که این مهم با عقد قراردادهای همکاری مشترک مانند خواهرخواندگی عملی شده است. هدف این است که از سیستم ارتباطات بین شهری بتوانیم بنیان مشاوره‌ای برای ارتباطات بین دولت‌ها فراهم کنیم.
احمد پورمنفردی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.5098646481832
Qt: 2.7895340919495