چهارشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۸:۰۶
چچ
2YLYr9ix2Kog2KjYp9mK2K8g2K/YsSDYr9iz2Kog2KfZgdix2KfYryDYtNin2YrYs9iq2Ycg2KjYsdin2Yog2LHYs9mK2K/ZhiDYqNmHINii2LHYp9mF2LQg2Ygg2KfZitmF2YbZiiDYr9ixINiv2YbZitinINio2KfYtNiv

مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد در مراسم اختتامیه هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد 2017:

قدرت باید در دست افراد شایسته برای رسیدن به آرامش و ایمنی در دنیا باشد

آرزو می‌کنیم قدرت را در کشورهای مختلف را کسانی به دست گیرند که با جان انسان‌ها بازی نکنند بلکه نسبت به آن‌ها به خصوص زنان و کودکان احساس تعهد داشته باشند و آرزو می‌کنم قدرت فقط در دست افراد شایسته باشد.

مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد گفت: برای رسیدن به آرامش و ایمنی در دنیا قدرت باید در دست افراد شایسته باشد.
به گزارش ستاد خبری هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد 2017، مجید پیراسته در اختتامیه این اجلاس که در هتل پارس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ایرانیان و به ویژه اهالی مشهد مقدس، پایتخت فرهنگی جهان اسلام افتخار سه روز میزبانی از اعضای اجلاس آسیایی جامعه ایمن را داشتند و بر اساس آموزه‌های دین ما، میهمان دوست خداوند است و امیدوارم با خاطرات خوب به میهن خود بازگردید.
وی افزود: امیدوارم از وقت صرف شده نهایت بهره به عمل آمده باشد و ما بتوانیم در ارتقای ایمنی و کاهش حوادث نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
پیراسته بیان کرد: در این سرزمین تمامی ساکنان به یگانگی خداوند اعتقاد دارند و ما مسلمانان بر اساس آموزه‌های دینی به وظایف فردی و اجتماعی خود متعهد هستیم و باور داریم در جهانی دیگر باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.
دبیر کمیته اجرایی هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد 2017 ادامه داد: در واقع بر اساس این عقیده، رفتارهای فردی و اجتماعی ما شکل می‌گیرد و به عنوان مثال از سوی راهنمایان دین خود آموخته‌ایم که مسلمان نیست فردی که شب هنگام آسوده بخوابد اما همسایه‌اش در آسایش نباشد و این آسایش شامل گرسنگی، بیماری، ترس، فقر و ایمنی می‌شود.
وی تصریح کرد: توجه به انسان و هم نوع تنها یک وظیفه اجتماعی نیست بلکه در بین ما یک تکلیف الهی و دینی است البته ما نه تنها نسبت به هم‌وطنان خود احساس وظیفه می‌کنیم بلکه هر وقت سایر انسان‌ها در کشورهای دیگر از جمله عراق، سوریه، یمن، بحرین، افغانستان و فلسطین دچار گرسنگی، بیماری، ترس و نا امنی شده‌اند، متأثر می‌شویم و با سایر کسانی که احساس وظیفه می‌کنند به مشورت می‌پردازیم و کمک‌های انسان دوستانه خود را برای آن‌ها ارسال می‌کنیم.
مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد در پایان عنوان کرد: آرزو می‌کنیم قدرت را در کشورهای مختلف را کسانی به دست گیرند که با جان انسان‌ها بازی نکنند بلکه نسبت به آن‌ها به خصوص زنان و کودکان احساس تعهد داشته باشند و آرزو می‌کنم قدرت فقط در دست افراد شایسته باشد.
سید زُهیر موسوی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0619025230408
Qt: 2.0472486019135