یکشنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۳۱
چچ
2LTZhtmK2K/ZhyDYtNiv2YYg2LXYr9in2YogMiDZhdmK2YTZitin2LHYryDZhtmB2LEg2KfYsiDYtNmH2LHZiNmG2K/Yp9mGINis2YfYp9mGINiv2LEg2YXYtNmH2K8=

در اجلاس شهرداران جهان اسلام محقق می‌شود؛

شنیده شدن صدای 2 میلیارد نفر از شهروندان جهان در مشهد

نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلامی از پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه جاری در شهر مشهد با حضور 40 هیئت خارجی برگزار می‌شود.

رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد و دبیر کمیته بین الملل اجلاس گفت: صدای 2 میلیارد نفر از شهروندان شهرهای مدعو را در اجلاس شهرداران جهان اسلام در شهر مشهد خواهیم شنید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین کشیری در نشست با تیم اجرایی برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام که در مجتمع کوهسنگی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مشهد مقدس در روزهای پنجم، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال میزبان اولین اجلاس شهرداران جهان اسلام خواهد بود که در این اجلاس از 26 کشور و 40 شهر خارجی از نقاط مختلف جهان حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه صدای 2 میلیارد نفر از شهروندان شهرهای مدعو را در اجلاس شهرداران جهان اسلام در شهر مشهد خواهیم شنید، افزود: تعداد شهرداران و هئیت‌های همراه مهمانان خارجی در این اجلاس 80 نفر است که 5 خبرنگار نیز این هیئت‌ها را همراهی می‌کنند.
کشیری بیان کرد: از بین 40 شهر شرکت کننده این اجلاس رئیس هیئت نیمی از این شهرها بر عهده شهرداران آن شهرها است و همچنین 3 شهردار خانم مهمان خانم شامل شهردار و همسر شهرداران نیز در این اجلاس حضور دارند.
رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد با بیان اینکه اجلاس شهرداران کلانشهرهای اسلامی بالاترین سطح اجلاس برگزار شده در شهر مشهد است، تصریح کرد: شهرداران کلانشهرهای کشور و مراکز استان‌ها نیز در این اجلاس حضور خواهند یافت.
وی یاد آور شد: در این اجلاس شهرهایی از جمله کراچی، لاهور، اسلام‌آباد، کویته و پیشاور پاکستان، بلخ، کابل، قندهار و مزار شریف افغانستان، دمشق سوریه، مسقط عمان، اوش قرقیزستان، سور و قبیری لبنان، آدیس آبابا اتیوپی، فری تاون سیرآلئون، نیامی نیجر، سارایوو بوسنی، نجف عراق، امان اردن، دارالسلام تانزانیا، قازان روسیه، نواکشوت موریتانی، آکرای غنا، آبیجان ساحل عاج و الجزیره الجزایر حضور خواهند داشت.
شایان ذکر است، نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلامی از پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه جاری در شهر مشهد با حضور 40 هیئت خارجی برگزار می‌شود.
سید زُهیر موسوی

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2793973286947
Qt: 0.90414214134216