سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۱۱ ۱۵۴۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0IDUg2K/Ysdi12K/ZiiDZhtix2K4g2YPYsdin2YrZhyDYqtin2YPYs9mKINiv2LEg2YXYtNmH2K8=

با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مقدس محقق شد؛

افزایش 5 درصدی نرخ کرایه تاکسی در مشهد

در ادامه بررسی این لایحه، مصوب شد که نرخ کرایه تاکسی‌های ویژه پایانه‌های مسافربری و راه آهن نیز بر مبنای تاکسی گردشی دربستی محاسبه شود.

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با افزایش 5 درصدی نرخ کرایه تاکسی موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با ادامه بررسی نظریه شماره 1212 مورخ 29/01/96 کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و امور اداری و نظریه شماره 835 مورخ 23/01/96 کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک در خصوص لایحه شماره 259053/21 مورخ 28/12/95 در زمینه افزایش نرخ کرایه تاکسی درون شهری برای سال 1396 آغاز شد.
محمود عامری‌فرد، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر در رابطه با میزان افزایش کرایه تاکسی بیسیم و فرودگاه عنوان کرد: پیشنهاد کمیسیون برای این حوزه افزایش 9 درصدی بود که با پیشنهادات اعضا، ما این میزان را به 7 درصد کاهش داده‌ایم.
وی گفت: باید در نظر بگیریم که هزینه تاکسی‌های فرودگاه بیشتر از هزینه سایر تاکسی‌ها است.
محمدرضا دیمه‌کار، دیگر عضو شورای اسلامی شهر در مخالفت با این افزایش تصریح کرد: تاکسیرانان متقاضی افزایش کرایه نیستند بلکه بیشتر به دنبال ساماندهی برای جذب مشتری بیشتر هستند.
وی ادامه داد: تمایل مردم برای استفاده از تاکسی کاهش یافته است. تاکسیرانان هم تقاضا دارند در مقابل هزینه دریافتی توسط تاکسیرانی از آنان، خدمات مناسب‌تری دریافت نمایند.
در نهایت با رای نیاوردن پیشنهاد کمیسیون مبنی بر افزایش 7 درصدی، پیشنهاد علی‌اصغر نخعی‌راد مبنی بر افزایش 6 درصدی هم با رای منفی اعضا مواجه شد. در ادامه پیشنهاد افزایش 5 درصدی کرایه خطوط تاکسیرانی فرودگاه و بیسیم به رای گذاشته شد که تصویب شد.
در ادامه بررسی این لایحه، مصوب شد که نرخ کرایه تاکسی‌های ویژه پایانه‌های مسافربری و راه آهن نیز بر مبنای تاکسی گردشی دربستی محاسبه شود.
همچنین در بند 2 آمده است که نرخ کرایه شب از ساعت 23 الی 6 صبح به میزان 10درصد مازاد بر نرخ کرایه روز خواهد بود. در صورت راه‌اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت اعزام در تاکسیرانی، نرخ کرایه شب در 6 ماهه اول سالف از ساعت 24 الی 6 صبح، محاسبه خواهد شد.
بند 3 این مصوبه نیز تاکید می‌کند نرخ کرایه سرویس مدارس پس از پیشنهاد کارگروه ماده 18 آیین‌نامه اجرایی حمل و نقل دانش‌آموزان مدارس، در کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک با حق حضور و رای اعضای شورای اسلامی شهر تعیین خواهد شد.
در بندهای دیگر نیز آمده است که در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال 96، کرایه مصوب قابل تجدید نظر خواهد بود و تاکسیرانان با هماهنگی تاکسیرانی می‌توانند تا 30 درصد تخفیف در کرایه‌های مصوب اعمال نمایند.
دومین دستور کار این جلسه، نظریه شماره 873 مورخ 19/11/95 کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت و نظریه شماره 760 مورخ 24/09/95 کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک در خصوص طرح شماره 14057/95/4/ش مورخ 05/08/95 در زمینه اصلاح تبصره 5 مصوبه تعرفه های خدمات سرویس مدارس بررسی شد.
با تصویب این طرح مقرر شد صدور مجوز توسط سازمان تاکسیرانی برای راننده مرد در تمامی مقاطع تحصیلی دبستان، متوسطه اول و دوم دختران و همچنین صدور مجوز توسط سازمان تاکسیرانی برای راننده خانم در تمامی مقاطع دبستان، متوسطه اول و دوم پسران ممنوع است.
در تبصره این مصوبه نیز آمده است تشخیص موارد استثنا به عهده کمیته‌ای متشکل از مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی، عضو ناظر شورا در سازمانم تاکسیرانی و نماینده شهرداری در کارگروه ماده 18 خواهد بود.
ساخت المان و بنای یادبود شهدای ترور مشهد مقدس
دیگر دستور کار این جلسه علنی، بررسی نظریه شماره 916 مورخ 26/01/96 کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت در خصوص لایحه شماره 258022/21 مورخ 26/12/95 در زمینه نامگذاری و تغییر نام بود.
با تصویب این لایحه، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد نسبت به نامگذاری سالن ورزشی واقع در انتهای بولوار سید رضی به نام ورزشکار شهبد محمود ایمانی مقدم اقدام کند.
اخرین دستور کار این جلسه علنی نیز به نظریه شماره 942 مورخ 23/03/96 کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت در خصوص طرح شماره 4072/96/4/ش مورخ 20/03/96 در زمینه ساخت المان و بنای یادبود شهدای ترور مشهد مقدس اختصاص یافت.
428 شهید ترور در مشهد
محمد آصفی یزدی، دیگرعضو شورای شهر در توضیح این طرح گفت: در دهه 60 شمسی تعداد 428 نفر از شهروندان مشهدی توسط منافقان شهید شده و 8 نفز نیز به مقام جانبازی نایل آمده‌اند.
با تصویب این طرح شهرداری مشهد مقدس موظف شد تا پایان سال 96 تمامی مکان‌های شهر مشهد مقدس را که در سال‌های دهه 60 مورد هجوم اقدامات تروریستی قرار گرفته و در آن مکان، شهیدانی ارزشمند تقدیم انقلاب شده است شناسایی کرده و نسبت به جانمایی دقیق محل حادثه، ایجاد و ساخت المان و بنای یادبود مناسب و فاخر اقدام نماید.
شهرداری مشهد مقدس در تبصره این مصوبه موظف گردید طرح اجرایی را ظرف مدت حداکثر یک ماه به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.

 احمد پورمنفردی

منبع:
آدرس کوتاه شده: