یکشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۰ ۱۶۱۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KrZgtin2LfYuSDYutmK2LHZh9mF2LPYt9itINi02KfZh9ivINmK2YPZiiDYp9iyINm+2LHZiNqY2YfigIzZh9in2Yog2YXZiNmB2YIg2YXYr9mK2LHZitiqINi02YfYsdmKINin2LPYqg==

عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر:

تقاطع غیرهمسطح شاهد یکی از پروژه‌های موفق مدیریت شهری است

با رعایت برخی موارد در ذیل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، این پروژه در حدود 7 ماه به پایان رسید که اقدام جهادی و بسیار خوبی بوده است.

عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد گفت: احداث تقاطع غیرهمسطح شاهد یکی از پروژه‌های موفق مدیریت شهری به لحاظ مهندسی ارزش و اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمود هراتی با بیان این مطلب اظهار کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شاهد دارای چند شاخصه ارزشمند بود که مهم‌ترین آن رعایت مهندسی ارزش و اقتصاد مهندسی است.
وی افزود: پیامد رعایت مهندسی ارزش صرفه جویی حدود 1.5 میلیاد تومانی در هزینه‌های پروژه تقاطع غیرهمسطح شاهد و صرفه جویی در زمان اجرای آن بوده است.
عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مدت زمان پیش‌بینی شده برای اجرای پروژه یک سال بود، تصریح کرد: با رعایت برخی موارد در ذیل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، این پروژه در حدود 7 ماه به پایان رسید که اقدام جهادی و بسیار خوبی بوده است.
وی شاخصه مهم دیگر این پروژه را هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: یکی از عمده معضلات پروژه‌های بزرگ حتی در سطح ملی، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف است که خوشبختانه در احداث تقاطع غیرهمسطح شاهد بزرگراه آزادی، ما شاهد هماهنگی بسیار عالی و مثال زدنی همه دستگاه‌های خدمت‌رسان و مدیریت شهری بودیم.
هراتی ادامه داد: تملک زمین‌های مورد نیاز یکی دیگر از شاخصه‌های مهم پروژه بوده که با همت و تلاش مجموعه همکاران مدیریت شهری اتفاق افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: در پروژه‌های حساس و بزرگ همانند تقاطع شاهد بحث تملک زمین‌های مورد نیاز بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورتی که ملکی اقدام به عقب نشینی نکند کل پروژه دچار مخاطره خواهد شد.
عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد هزینه‌های پروژه را به دو دسته مستقیم و غیرمستقیم دسته‌بندی کرد و گفت: هزینه‌های مستقیم صرف عملیات عمرانی می‌شود که در این پروژه حدود 15 میلیاد تومان بوده است.
وی با اشاره به نگرانی ایجاد ترافیک سنگین در محور آزادی به دلیل اجرای این پروژه تصریح کرد: در ایام تعطیلات عید نوروز که شهر مشهد میزبان تعداد زیادی از زائران حرم رضوی است، شاهد ترافیک سنگینی در این دوربرگردان بودیم اما با هماهنگی بین دستگاه‌ها و به ویژه پلیس راهور نگرانی‌ها مرتفع شد.
هراتی افزود: تعداد دوربرگردان‌هایی که بر روی بزرگراه آزادی به منظور تسهیل ترافیک احداث خواهد شد، 8 دور برگردان غیرهمسطح است که از حدفاصل میدان قائم تا سه راهی فردوسی واقع می‌شود.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: