چهارشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۳۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KrYp9mD2YrYryDYsdmK2YrYsyDYrNmF2YfZiNixINio2LEg2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2KfYsiDZgdix2LXYqiDZvtin2YrYqtiu2KrZiiDZgdix2YfZhtqv2Yog2KjYsdin2Yog2KrZiNiz2LnZhyDYstmK2LHYs9in2K7YquKAjNmH2KfZiiDYtNmH2LEg2YXYtNmH2K8vINin2LnZhNin2YUg2KLZhdin2K/ar9mKINiv2LPYqtqv2KfZh+KAjNmH2Kcg2K/YsSDYr9mH2Ycg2KLYrtixINi12YHYsQ==

استاندار خراسان رضوی در شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد:

تاکید رییس جمهور بر استفاده از فرصت پایتختی فرهنگی برای توسعه زیرساخت‌های شهر مشهد/ اعلام آمادگی دستگاه‌ها در دهه آخر صفر

همه ما به‌عنوان کسانی که در مشهد مقدس زندگی می‌کنیم؛ رسالت تاریخی نسبت به این فرهنگ اسلامی ایرانی داریم که می‌تواند در شرایط امروز جهان اسلام در ارتقای تعاملات فرهنگی، دوستی، علم و آگاهی و ظرفیت‌های گفتگویی گروه‌های مختلف اسلامی موثر باشد باید بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: رییس جمهور بر استفاده از فرصت پایتختی فرهنگی جهان اسلام برای توسعه زیرساخت‌های شهر مشهد تاکید دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان در شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بیان کرد: با توجه به میزبان بودن خراسان و مشهد مقدس در دهه آخر صفر و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده در جلسات متعدد بین دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی که در این حوزه مسئولیت دارند با اعلام آمادکی همه دستگاه‌ها و نهادها، امیدواریم بتوانیم ظرفیت یک زیارت توام با آرامش و معنویت را برای زائران فراهم کنیم.
وی افزود: خوشحالیم که دوباره در موضوع بسیار مهم «مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام» آن هم در شرایط امروزی کشورهای اسلامی که نیازمند نشست‌ها و تعاملات و گفتگوی گروه‌های مختلف هستیم؛ بتوانیم نقش تاریخی و راهبردی که مشهد می‌تواند در نزدیک کردن بین گروه‌های مختلف اسلامی داشته باشد، ایفا نماییم.
رشیدیان خاطرنشان کرد: ما تا سال 2029 که مجددا شهری از شهرهای کشورمان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شود، این جایگاه را تداوم خواهیم بخشید. این مهم از سوی آیسسکو پذیرفته شد که لازم بود برای این مهم یک سند چشم‌انداز تدوین کنیم.
وی ادامه داد: برای اینکه این نگاه به‌وجود بیاید یک سند اولیه در دبیرخانه تولید شد که امروز ارائه می‌شود و دستگاه‌های مختلف با توجه به اسناد بالادستی باید این سند را تبدیل به سند راهبردی نماییم.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: همه ما به‌عنوان کسانی که در مشهد مقدس زندگی می‌کنیم؛ رسالت تاریخی نسبت به این فرهنگ اسلامی ایرانی داریم که می‌تواند در شرایط امروز جهان اسلام در ارتقای تعاملات فرهنگی، دوستی، علم و آگاهی و ظرفیت‌های گفتگویی گروه‌های مختلف اسلامی موثر باشد باید بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.
رشیدیان بیان کرد: همه دستگاه‌های عمومی، خصوصی، دولتی و گروه‌های مردمی و آستان قدس رضوی نسبت به این رسالت موظف هستیم که از حداکثر ظرفیت و امکاناتمان بتوانیم استفاده کنیم. نگاه ما به این موضوع نگاهی بلندمدت است و امیدواریم در این خصوص بتوانیم با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری و پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد برای معرفی میراث مشترک اسلامی در مشهد مقدس و بهره‌مندی از آن برای ارتقای ظرفیت‌های فرهنگی جهان اسلام استفاده کنیم.
وی گفت: از جلسات ابتدایی ستاد مشهد 2017، همیشه رییس جمهور تاکید می‌کردند توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز شهر مشهد با استفاده از فرصت این رویداد دنبال شود. ضمن ایجاد زیرساخت‌ها برای جایگاه ویژه مشهد به عنوان شهر بین‌المللی، توسعه‌ها باید در حوزه زیربنایی و روبنایی با نگاه به تسهیل برای فعالیت‌های فرهنگی باشد.
احمد پورمفردی

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7772652308146
Qt: 1.5948421955109