چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶ ۲۹۶۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
2LfYsditINiq2LHYp9mB2YrZg9mKINmG2YjYsdmI2LIg27nbtyDZhdi02YfYryDYqti12YjZitioINi02K8=

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی:

طرح ترافیکی نوروز ۹۷ مشهد تصویب شد

بازه اجرای این طرح از شب ٢٨‌ اسفند امسال تا ساعت ١۵‌روز اول فروردین سال آینده است.

شورای هماهنگی ترافیک استان، طرح ترافیکی نوروز٩٧ برای هسته مرکزی شهر مقدس مشهد را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی در‌این‌باره گفت: طرح ترافیکی مذکور توسط پلیس راهور پیشنهاد و با همکاری سازمان ترافیک شهرداری و دبیرخانه شورای همتا نهایی شده و قرار است در ایام نوروز‌٩٧ از‌جمله مراسم سال تحویل، اول فروردین و‌... اجرایی شود.
محمد مقدوری، هدف از اجرای این طرح را تسهیل در تردد زائران و مجاوران اعلام کرد و با اشاره به ارتقای کمی و کیفی خدمات‌رسانی وسایل نقلیه عمومی ابراز امیدواری کرد که استفاده از وسایل نقلیه شخصی در این ایام به‌ویژه در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی کاهش و بدین‌ترتیب، سهولت و امکان زیارت افزایش یابد.
تعریف 3 حلقه محدودیت ترافیکی در مشهد
رئیس پلیس راهور خراسان‌رضوی نیز با بیان اینکه طرح ترافیکی نوروز‌٩٧ با آماده‌باش و حضور حداکثری پلیس راهور اجرا خواهد شد، گفت: این طرح با تفاوت نسبت‌به‌ سال‌های گذشته در سه حلقه با شعاع ٣، ۵ و ٧‌ کیلومتری در خیابان‌های منتهی به حریم رضوی اجرایی خواهد شد.
سرهنگ علیرضا حاجی‌زاده با بیان اینکه بازه اجرای این طرح از شب ٢٨‌ اسفند امسال تا ساعت ١۵‌روز اول فروردین سال آینده است، افزود: سعی می‌کنیم در سایر روزهای نوروز سال‌٩٧، محدودیت‌های ترافیکی تنها در حلقه یک که شامل محدوده چهارراه شهدا- چهارراه زرینه، تقاطع شهید گمنام، پنج‌راه، ١٧‌شهریور، خیابان دانش و گنبدسبز است، اجرا شود.
به گفته وی، میدان شهدا، تقاطع آخوند خراسانی و دانش و میدان بسیج، در حلقه دوم و میدان ١۵خرداد، توحید، چهارراه راه‌آهن، تقاطع مجلسی، مصلی، چمن، نخریسی و لشکر در حلقه سوم محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز قرار دارند.
رئیس پلیس راهور خراسان‌رضوی با اشاره‌به تمهید شهرداری مشهد برای جانمایی ٢٠‌هزار جای پارک برای روزهای نخست سال جدید اظهار کرد: چهارهزار ظرفیت پارک خودرو نیز به‌عنوان «خیابان‌پارکینگ» ازسوی پلیس برای این روزها در‌نظر گرفته شده است.
منبع: شهرآرا
 

منبع:
آدرس کوتاه شده: