یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ۴۲۳۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
«جمعه بازار شهید شوشتری»؛ میزبان شهروندان مشهدی

پوست‌اندازی جمعه بازار میامی در مکان جدید؛

«جمعه بازار شهید شوشتری»؛ میزبان شهروندان مشهدی

درصدد هستیم در صورت امکان حمل و نقل رایگان را در اختیار شهروندان قرار دهیم تا افراد پس از توقف خودروی خود در پایانه‌های مشخصی به صورت رایگان به جمعه بازار منتقل شوند.

تحمیل بار سنگین ترافیک و انباشته شدن حجم زیادی از خودروها در محدوده جمعه بازار میامی در کنار نارضایتی ساکنان محله مهرآباد و گله‌مندی مراجعه‌کنندگان و عرضه‌کنندگان کالا از نبود فضای مناسب پارکینگ سبب شد تا مسئولان و دست‌اندرکاران امر به وعده‌ای که چندی پیش در انتقال این بازار به محل جدید داده بودند، عمل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، از جمعه گذشته جمعه بازار میامی به صورت آزمایشی به محل جدید خود در جاده شترک منتقل شد تا همانطور که رمضانعلی فیضی رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد در دی‌ماه سال گذشته گفته بود توجه به خواست مردم و کسب رضایتمندی آنان در اولویت برنامه‌های کاری مدیران قرار گیرد. چهاردهم اردیبهشت‌ماه شهروندان مشهدی از خوان گسترده عرضه کالا با حداقل قیمت در محل جدید جمعه بازار واقع در جاده شترک بهره‌مند شدند.
کمیسیون مناطق پیرامونی پیگیر انتقال جمعه بازار میامی
در این رابطه رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی وکم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد به خبرنگار ما، گفت: پیرو درخواست و مطالبه شهروندان مشهدی، جمعه بازار میامی به مکان جدید خود واقع در جاده شترک انتقال یافت.
رمضانعلی فیضی بیان کرد: انتقال جمعه بازار میامی یکی از خواسته‌ها و مطالبات اکید مردم محله مهرآباد بود. چراکه مشکلات عدیده ترافیکی ایجاد کرده و شورای پنجم رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار داد.
وی با تاکید بر اینکه با رسیدگی‌های این کمیسیون، مقدمات لازم برای انتقال این جمعه بازار فراهم آمد، افزود: در روز نخست، این جمعه بازار با استقبال بسیار خوب شهروندان روبه رو شده و موجب تحرک و توسعه آن مناطق خواهد شد.
«جمعه بازار شهید شوشتری» در انتظار حضور گرم شهروندان مشهدی
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد نیز در توضیح بیشتر پیرامون احداث این بازار به خبرنگار ما، گفت: بازار جدید با عنوان «جمعه بازار شهید شوشتری» در ابتدای جاده شترک در فضایی به مساحت 12 هکتار احداث شده است.
بهروز کیانی با بیان اینکه مراحل جانمایی و احداث این بازار از سال گذشته آغاز شده بود، اظهار کرد: فرآیند احداث این بازار ابتدای امسال پایان یافت و جمعه گذشته به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی بیان کرد: 6 هکتار از فضای یاد شده مختص بازار است و 6 هکتار نیز به فضای مورد نیاز برای پارک خودروها اختصاص یافته است.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه 3800 جایگاه برای عرضه‌کنندگان کالا در جمعه بازار جدید در نظر گرفته شده، ادامه داد: تلاش می‌شود برای گسترش فضای جمعه بازار، در روزهای مختلف هفته راسته‌های خاص یا نوع کالای ویژه‌ای عرضه شود.
کیانی ادامه داد: برای مثال روز پنجشنبه می‌تواند به عرضه لوازم خانگی در این بازار اختصاص یابد تا ضمن تخصصی شدن کار و افزایش حجم پذیرش، از حضور حجم انبوه مراجعه‌کنندگان و توقف خودروهای آنان در فضای جمعه بازار در یک روز خاص جلوگیری شود.
وی با اشاره به حمل و نقل افراد به جمعه بازار نیز توضیح داد: ساعت 6 تا 8 صبح زمان اختصاص یافته به حمل و استقرار کالا توسط عرضه‌کنندگان است و بعد از آن حمل و نقل مردم و مراجعه‌کنندگان به بازار در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی گفت: درصدد هستیم در صورت امکان حمل و نقل رایگان را در اختیار شهروندان قرار دهیم تا افراد پس از توقف خودروی خود در پایانه‌های مشخصی به صورت رایگان به جمعه بازار منتقل شوند.
نجمه کیشی


 

منبع: