چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۹
چچ
2KjZhyDYr9mG2KjYp9mEINin2KzYsdin2Yog2LfYsdit4oCM2YfYpyDZiCDYp9mK2K/Zh+KAjNmH2KfZiiDYrNiv2YrYryDZiCDYrNiw2KfYqCDZgdix2YfZhtqv2Yog2KjYp9i02YrYrw==

شهردار مشهد مقدس خطاب به مدیران فرهنگی کلان‌شهرها تاکید کرد:

به دنبال اجرای طرح‌ها و ایده‌های جدید و جذاب فرهنگی باشید / لزوم تمرکز حوزه فرهنگی کلان‌شهرها بر آموزش فرهنگ شهروندی

امروزه همه کسانی که در حوزه فرهنگی مدیریت شهری فعالیت می‌کنند باید به دنبال اجرای ایده‌ها و طرح‌های جدید بروند تا کارشان برای مردم جذابیت داشته باشد.

 شهردار مشهد مقدس گفت: مدیران فرهنگی کلان‌شهرهای کشور به دنبال اجرای طرح‌ها و ایده‌های جدید و جذاب فرهنگی باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی زاده خامسی در نشست هم اندیشی روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلان شهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، که به میزبانی شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، اظهار داشت: خوب به یاد دارم در سال 1370 که بنده به عنوان معاون شهردار تهران منصوب شدم وقتی با اجرای طرحی، برای اولین بار در کشور اقدام به برداشتن و جمع‌آوری نرده‌ها و دیوارهای پارک‌های سطح شهر نمودیم این اقدام مدیریت شهری برای مردم بسیار جالب بود لذا تشویق‌های زیادی را در پی داشت.
وی افزود: در گام بعد، وقتی ساخت فرهنگسراها را با احداث فرهنگسرای بهمن در تهران آغاز نمودیم عموم مردم این کارها را تحسین می‌کردند زیرا تا آن زمان مرسوم نبود که شهرداری کار فرهنگی انجام دهد. اینها نخستین کارهای جدیدی بود که در دهه هفتاد توسط مدیریت شهری صورت گرفت.
شهردار مشهد مقدس ادامه داد: از نیمه دوم دهه هفتاد تا نیمه دوم دهه هشتاد، تونل‌هایی در تهران ساخته شد که اینگونه پروژه‌ها نیز مورد استقبال مردم قرار می‌گرفت اما امروز، در دهه 90، دیگر این کارها جزو وظایف شهرداری شده است و اگر انجام نشود، مردم ما را مورد بازخواست قرار خواهند داد و انجام این طرح‌ها نیز دیگر جاذبه چندانی برای مردم ندارد. حالا دیگر ساخت فرهنگسرا جزو وظایف این سازمان شده است.
تقی‌زاده خامسی تاکید کرد: لذا امروزه همه کسانی که در حوزه فرهنگی مدیریت شهری فعالیت می‌کنند باید به دنبال اجرای ایده‌ها و طرح‌های جدید بروند تا کارشان برای مردم جذابیت داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که ما باید در حوزه آموزش شهروندی و ترویج آن وارد شویم، خاطرنشان ساخت: متاسفانه طی سال‌های گذشته، کارهایی بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده است که جزو وظایف سایر نهادها بوده و اعتباراتش را نیز آن دستگاه‌ها دریافت می‌کنند، به طور مثال می‌توان به برگزاری مناسبت‌ها اشاره کرد که انرژی زیادی از شهرداری می‌گیرد بعد همان دستگاه‌ها که اعتبار گرفته و وظیفه خود را انجام نداده‌اند به ایرادگیری از شهرداری می‌پردازند.
تقی‌زاده خامسی عنوان کرد: یکی از موضوعات مناسب برای ورود و تمرکز روسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلان‌شهرهای کشور، پرداختن به فرهنگ شهروندی است زیرا ما در شهر مشهد از ضعف در این حوزه رنج می‌بریم که احتمالا سایر شهرها نیز مشکل مشابه در این حوزه داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال کارهای جدید بروید تا برای مردم جذابیت داشته باشد، تصریح کرد: باید مشخص شود شهروندان چه وظایفی در قبال شهر دارند که عمدتا هم شهروندان با این وظایف نا آشنا هستند. کارهای روزمره مدیریت شهری نیز دیگر جذابیت چندانی برای شهروندان ندارد و همه به دنبال اجرای ایده‌ها و طرح‌های نو می‌گردند.
احمد پورمفردی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5725347201029
Qt: 1.3721418380737