چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۳۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • اخبار اصلی
چچ
2YTYstmI2YUg2KrZiNis2Ycg2KjZhyDYs9mK2LHZhyDYp9im2YXZhyDigIzYp9i32YfYp9ixKNi5KSDYr9ixINmD2YbYp9ixINio2LHar9iy2KfYsdmKINis2LTZhuKAjNmH2KfZiiDZhdiw2YfYqNmKINmIINmF2YTZiiA=

رئیس شورای شهر مشهد مقدس تاکیدکرد؛

لزوم توجه به سیره ائمه ‌اطهار(ع) در کنار برگزاری جشن‌های مذهبی و ملی

خصلت‌های اخلاقی حضرت علی‌بن‌موسی‌(ع) سبب شده بود تا علاوه بر پیروان، دشمنان امام نیز با وجود تقابل در اندیشه، تفکر و مشی زندگی از ایشان راضی باشند، به همین‌ خاطر لقب «رضا» به آن امام همام منتسب شد.

رئیس شورای شهر مشهد مقدس بر توجه به سیره نبوی و ائمه ‌اطهار(ع) در کنار پاسداشت و برگزاری جشن‌های مذهبی و ملی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری، صبح امروز و در نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلان‌شهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد وزارت ارشاد که به میزبانی شورای شهر مشهد برگزار شد، ضمن تبریک ولادت امام‌رضا(ع)، اظهار کرد: در شهر مشهد ضمن برخورداری از نعمت همجواری با امام ‌مهربانی‌ها، توفیقی نصیب شده تا فرهیختگان، اندیشمندان و عالمان بسیاری به بهانه زیارت امام‌رضا(ع) به این شهر سفر کنند.
حیدری افزود: چنین شرایطی فرصت مناسبی برای گفتگو و برپایی نشست و حل مسائل و مشکلات شهر و کشور را فراهم می‌کند و باید از آن به بهترین شکل استفاده و بهره‌برداری کرد؛ شرکت در اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع) موقعیت ارزشمندی فراهم آورد که این نشست با حضور مسئولان فرهنگی کشور و استان خراسان رضوی برگزار شود.
رئیس شورای شهر مشهد مقدس هدف اساسی نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد وزارت ارشاد را شناسایی راهکارهای ایجاد هم‌افزایی بین بخش‌های شرکت‌ کننده عنوان کرد و گفت: از توان و ظرفیت‌های یکدیگر می‌توان برای برپایی باشکوه‌تر و موثرتر جشنواره‌های مختلف و رویدادهای ملی و مذهبی بهره برد.
حیدری خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری جشنواره‌ها و مناسبت‌ها و در کنار پاسداشت این ایام، شناخت متغیرها و شاخص‌های سیره نبوی و ائمه اطهار(ع) در زندگی فردی و اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه رواداری و گفتگو یکی از فضیلت‌های اخلاقی و نکات شاخص در سیره رضوی محسوب می‌شود، گفت: این دو خصلت نیاز مبرم و جدی امروز جامعه و جهان است؛ اگر رواداری و گفتگو را در جامعه خود توسعه دهیم بدون شک همه ما از ثمرات این درخت پربار متنعم خواهیم شد.
حیدری در ادامه تصریح کرد: خصلت‌های اخلاقی حضرت علی‌بن‌موسی‌(ع) سبب شده بود تا علاوه بر پیروان، دشمنان امام نیز با وجود تقابل در اندیشه، تفکر و مشی زندگی از ایشان راضی باشند، به همین‌ خاطر لقب «رضا» به آن امام همام منتسب شد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این نشست‌ها سبب شود تا این بخش تابناک از سیره رضوی (رواداری و گفتگو) را در حوزه عمل و اجرا پیاده کنیم؛ شایسته است این رویه را ابتدا از خود شروع کرده و چنین نشست‌ها و گفتگوهایی را دنبال نماییم.
احمد پورمفردی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.831902662913
Qt: 1.6366038322449