چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵
چچ
2YXYtNmH2K8g2YbZitin2LLZhdmG2K8g2YXYudmF2KfYsdmKINmIINiz2YrZhdinINmIINmF2YbYuNixINiu2KfYtSDYrtmI2K8g2KfYs9iq

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

مشهد نیازمند معماری و سیما و منظر خاص خود است / لزوم آگاهی از خواسته‌های مردم برای اتخاذ تصمیمات در مدیریت شهری

رهبری نیز بر راه‌اندازی کمیسیون معماری و شهرسازی بسیار تاکید داشتند. شهر آشفته ذهن را آشفته می‌کند. وقتی می‌بینید در حال حاضر شهر مشهد بوقلمون صفت است، نشان دهنده آن است که ذهن منسجمی پشت مدیریت شهری گذشته این شهر نبوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشهد نیازمند معماری، سیما و منظر خاص خود است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمد مسجد جامعی در نشست هم اندیشی روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شوراهای اسلامی کلان شهرهای کشور و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به همت و میزانی شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، بیان کرد: اگر ما بخواهیم کار مشترک با ارشاد انجام دهیم باید بدانیم نقاط افتراقمان با این دستگاه کجاست که باید دبیرخانه کلان‌شهرها به این موضوع بپردازد.
وی افزود: اصلا ذات شهر فرهنگی و اجتماعی است. برخی شهر را مجموعه‌ای عمرانی می‌بینند لذا نسبت فرهنگی برای آنها برقرار نمی‌شود. در شورای سوم تهران مصوبه‌ای برای کمک به تشکل‌های فرهنگی داشتیم برای اینکه این موضوع فرهنگی بودن شهر را جا بیاندازیم.
مسجد جامعی تصریح کرد: در ارشاد کمک به ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری صورت می‌گیرد و ما به عنوان شهرداری باید فضاهایی را ایجاد کنیم که در آنجا گل امید بشکفد. شهرداری‌ها در کلان‌شهرها به نوعی فرهنگ و هنر را کمک کرده و نجات داده‌اند که این کار را وزارت ارشاد نمی‌تواند انجام دهد. در واقع عرضه ارزان و آسان کالای متنوع فرهنگی کاری است که شما در شهرداری می‌توانید انجام دهید.
وی با اشاره به اینکه در شورای تهران، کمیسیون شهرسازی، کمیسیون حقوقی و کمیسیون سلامت و محیط زیست را راه‌اندازی کردیم، افزود: رهبری نیز بر راه‌اندازی کمیسیون معماری و شهرسازی بسیار تاکید داشتند. شهر آشفته ذهن را آشفته می‌کند. وقتی می‌بینید در حال حاضر شهر مشهد بوقلمون صفت است، نشان دهنده آن است که ذهن منسجمی پشت مدیریت شهری گذشته این شهر نبوده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قبلا باور مردم به قبله و روبه قبله و پشت به قبله ساختن ساختمان‌ها، باعث ایجاد نظمی در شهرسازی شهرهایمان شده بود اما حالا ببینید مهندسان شهرسازی امروزی چه آشفتگی در شهرها به پا کرده‌اند.
مسجد جامعی اذعان کرد: مشهد باید برای خودش یک معماری و سیما و منظر خاصی داشته باشد. ما در تهران این مهم را پیگیری کرده‌ایم. در کمیسیون فرهنگی باید به درون مردم بروید و خواسته‌های مردم را بدانید چون گاهی خواسته‌های مردم خیلی با تصمیمات ما متفاوت است. در مدیریت شهری بر اساس خواست مردم تصمیم‌گیری کنید زیرا گاهی اوقات در یک محدوده، مسئله مردم موش، کمبود سرویس بهداشتی و یا مسائلی از این دست است در صورتی که ما نشسته و به موضوعات کلان می‌اندیشیم.
احمد پورمفردی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5568188031514
Qt: 1.317574262619