شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۲۷
چچ
2KrZgtiv2YrYsSDZhdiv2YrYsSDZhdmI2LPYs9mHINmB2LHZh9mG2q/ZiiDZvtmK2KfZhSDYotiy2KfYr9qv2KfZhiDYp9iyINin2YPYsdin2YYg2KrYtdin2YjZitixINi02YfYr9in2Yog2LrYsdmK2Kgg2KfYs9in2LHYqiDYqtmI2LPYtyDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYrw==

در بازدید رئیس و اعضای شورای شهر مشهد از موسسه فرهنگی پیام آزادگان مطرح شد؛

تقدیر مدیر موسسه فرهنگی پیام آزادگان از اکران تصاویر شهدای غریب اسارت توسط شهرداری مشهد

اسارت فقط مردانه نبود، بلکه ما تعدادی زیادی اسرای زن و خردسال نیز داشتیم که باید خاطرات آنها نیز نگاشته شود. همچنین آزاده‌های مفقودی داشتیم که وضعیت آنها به مراتب بدتر از اسرای صلیب سرخی بود.

مدیر موسسه فرهنگی «پیام آزادگان» از اقدام شهرداری مشهد برای اکران تصاویر شهدای غریب اسارت در سالروز بازگشت آزادگان به وطن، تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی‌اکبر عرفانی در بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر از مدیر موسسه فرهنگی «پیام آزادگان» که با همراهی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل و فرمانده پایگاه بسیج شهدای شهرداری صورت گرفت، اظهار داشت: موسسه فرهنگی پیام آزادگان زیر مجموعه فرهنهگ و ارشاد اسلامی بوده که از حدود 15 سال گذشته شکل گرفته و ایده اولیه آن از زمان اسارت بوده است تا انسجام اسرا، بعد از آزادی نیز حفظ شده و برای کشور مفید باشند.

وی افزود: بعد از تشکیل این موسسه، اساسنامه‌ای تدوین شد و فعالیت‌های موسسه در راستای فرهنگ ایثار و شهادت قرار داده شد زیرا باید ناگفته‌های اسارت را در ذهن‌های آزادگان جستجو کنیم چون آنها حرف‌های زیادی از دوران اسارت و ناگفته‌های فراوانی دارند.

عرفانی ادامه داد: اسارت فقط مردانه نبود، بلکه ما تعدادی زیادی اسرای زن و خردسال نیز داشتیم که باید خاطرات آنها نیز نگاشته شود. همچنین آزاده‌های مفقودی داشتیم که وضعیت آنها به مراتب بدتر از اسرای صلیب سرخی بود.

وی با اشاره به اینکه در موسسه پیام آزادگان، خاطرات اسرا به صورت فیلم، تئاتر، متاب و .. در حال انتشار است، اذعان داشت: از اقدام اخیر شهرداری مشهد در اکران تصاویر شهدای غریب اسارت که برای همه آزادگان حرکت بسیار ارزشمندی است تشکر می‌کنیم.

در ادامه این نشست صمیمی که به حضور تعدادی از یک هزار و 800 عضو آزاده این موسسه مزین بود، تعدادی از آزادگان جنگ تحمیلی به تعریف خاطرات خود از دوران اسارت پرداختند.

لازم به ذکر است در این نشست صمیمی که به همت پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، علاوه بر محمد رضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد، حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس، محمد حسین ودیعی، عضو هیئت رئیسه، احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر و همچنین حسین حسامی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و رئیس هسته گزینش و محمدرضا فرهادی‌نیا، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد نیز حضور داشتند.

احمد پورمفردی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.446280002594
Qt: 1.1300237178802