سه شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹
چچ
2LTZh9ix2LPZitin2Ycg2b7ZiNi02Iwg2YXYrdmK2KfZiiDYrtiv2YXYp9iq4oCM2LHYs9in2YbZiiDYqNmHINi52LLYp9iv2KfYsdin2YYg2K3Ys9mK2YbZiiAvINiq2YXYp9mF2Yog2YHYttin2YfYp9mKINiq2KjZhNmK2LrYp9iq2Yog2K/YsSDYp9iu2KrZitin2LEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g2KjZhyDZhdmI2LbZiNi5INi52KfYtNmI2LHYpyDYp9iu2KrYtdin2LUg2YrYp9mB2KrZhyDYp9iz2Ko=

دبیر ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد مقدس با اشاره به فضا آرایی‌های شهری به مناسبت تاسوعا وعاشورا؛

شهرسیاه پوش، محیای خدمات‌رسانی به عزاداران حسینی / تمامی فضاهای تبلیغاتی در اختیار شهرداری مشهد به موضوع عاشورا اختصاص یافته است

امسال همه فضاهای تبلیغاتی در اختیار شهرداری مشهد از جمله 94 بیلبورد، 70 رول آپ، تابلوهای تبلیغاتی پل‌های عابر پیاده و 2 تلویزیون شهری به موضوع عاشورا اختصاص داده شده است و با همکاری با آستان قدس رضوی و سپاه امام رضا(ع) نیز بیلبوردها و 100 رول‌آپ در اختیار آنها نیز به موضوعات عاشورا اختصاص یافته است.

دبیرستاد مناسبت های شهرداری مشهد مقدس با اشاره به فضا آراییهای شهری به مناسبت تاسوعا و عاشورا گفت: شهر سیاهپوش شده عزای اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش، محیای خدمات رسانی به عزاداران حسینی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، حمید رضا باقری، ظهر امروز در برنامه زنده رادیویی، «گفتگوی شهر بهشت» که به همت اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مشهد تهیه و پخش می شود با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شهرداری مشهد در راستای خدماترسانی به عزاداران حسینی افزود: با توجه به همزمانی دهه اول محرم امسال با بازگشایی مدارس و هفته گرامیداشت 8 سال دفاع مقدس، هماهنگیها جهت فضاسازیهای شهری برای ماه محرم زودتر آغاز شد.
وی با بیان اینکه اولین وظیفه ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد آمادهسازی فضای شهر متناسب با ماه محرم و صفر بودT اظهار کرد: لذا رفع نازیباییها با اولویت مبادی منتهی به حرم مطهر انجام و تقویت نیروهای پاکبان جهت رفت و روب اطراف حرم مطهر و مبادی منتهی به حرم مطهر با کمک گرفتن از سمنهای محیط زیستی شهر مشهد نیز صورت گرفت.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای افزایش ایمنی هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا در 14 نقطه از مبادی منتهی به حرم مطهر خودروهای آتشنشانی مستقر خواهند بود و مرکز اطلاعرسانی 137 نیز بصورت 24 ساعته آماده ارائه اطلاعات و پاسخویی به مردم خواهد بود .
باقری به تقویت خطوط اتوبوسرانی برای خدماترسانی به شهروندان در تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و ادامه داد: بدین منظور 350 دستگاه اتوبوس تاسوعا و عاشورا اقدام به جابجایی شهروندان خواهند کرد.
وی گفت: همچنین 100 دستگاه تاکسی ون نیز در مبادی منتهی به حرم مطهر اقدام به سرویسدهی و جابجایی عزاداران خواهند کرد که تاکسیرانان 50 دستگاه از این ونها اعلام آمادگی کردهاند تا به صورت صلواتی به عزاداران خدماترسانی کنند.
دبیر ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد مقدس، به آمادهسازی 13 هزار جای پارک خودرو در اطراف حرم مطهر اشاره و اظهار کرد: در این راستا 10 هزار پارک حاشیهای و تعدادی پارکینگ با ظرفیت 3 هزار خودرو آماده شده است.
وی با اشاره به جانمایی 300 سازه برای نصب پرده نوشتههای اطلاعرسانی هیئات مذهبی در نقاط مختلف شهر مشهد افزود: برای ساماندهی و اطلاعرسانی مناسب با هماهنگی هئیات مذهبی تعداد 300 سازه در شهر جانمایی شده است تا هیئتهای مذهبی بنرها و پرده نوشتههای اطلاعرسانی مراسمات خود را در این محلها نصب کنند.
باقری تصریح کرد: همچنین امسال همه فضاهای تبلیغاتی در اختیار شهرداری مشهد از جمله 94 بیلبورد، 70 رول آپ، تابلوهای تبلیغاتی پل‌های عابر پیاده و 2 تلویزیون شهری به موضوع عاشورا اختصاص داده شده است و با همکاری با آستان قدس رضوی و سپاه امام رضا(ع) نیز بیلبوردها و 100 رول‌آپ در اختیار آنها نیز به موضوعات عاشورا اختصاص یافته است.
وی گفت: در کنار این فضاها در 50 چهار‌راه و میدان نیز متناسب با محرم پرچم‌های سیاه و سبز و 25 المان هشت پرچم نصب و5 هزار و 600 متر از فضاهای عرصه میدان شهدا نیز سیاه پوش و به شعارهای عاشورایی مزین شده است.
مجید خبیری
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0630693435669
Qt: 2.0595753192902