سه شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹:۳۸
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INmF2YrYstin2YYg2KrZiNmC2YEg2LLZitixINmG2YrZhSDYs9in2LnYqiDYrtmI2K/YsdmI2YfYpyDYr9ixINit2KfYtNmK2Ycg2K7Zitin2KjYp9mG4oCM2YfYpyDYp9iyIDI1INiv2LHYtdivINio2YcgNzIg2K/Ysdi12K8g2KjYpyDYp9is2LHYp9mKINin2YTZitiq

مدیر عامل شرکت ترافیک هوشمند الیت خبر داد:

افزایش میزان توقف زیر نیم ساعت خودروها در حاشیه خیابان‌ها از 25 درصد به 72 درصد با اجرای الیت

مدیریت پارک هوشمند الیت، حدود 14 میلیارد طلب از شهروندان دارد که 10 میلیارد آن از سوی شهروندان مشهدی بوده است که با این اقدام و راه کارهای پیشنهاد شده ما به شورا، این مساله حل خواهد گردید.

افزایش میزان توقف زیر نیم ساعت خودروها در حاشیه خیابان‌ها از 25 درصد به 72 درصد با اجرای الیت
مدیر عامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: اثر بخشی الیت تا حدی بوده است که توقف ذیر نیم ساعت خودروها در حاشیه خیابان از 25 درصد به 72 درصد رسیده است که منجر به رفتار ترافیکی مطلوب در شهروندان شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد مهدی اسدی در گفتگوی زنده تلویزیونی «اشاره» که از شبکه خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: اجرای پارک حاشیه‌ای به صورت مصوبه‌ای است که از سوی مجلس ابلاغ شده است و تعیین نرخ قیمت گذاری موضوع دیگری است که بر عهده شهرداری‌هاست و تقریبا تمام شهرهای کشور در حال اجرای آن یا تغییر روش هستند که شهر مشهد در اجرای مدیریت پارک حاشیه‌ای به عنوان شهری پیشتاز بوده است، به طوری که 30 هزار فضای پارک حاشیه‌ای و 60 پارکینگ را مدیریت می‌کند که پس از آن شهر شیراز به عنوان دومین شهر بعد از مشهد مطرح است.
وی ابراز کرد: شهرداری مشهد در راستای تغییر روش، در حال تدوین لایحه‌ای است تا پس از تصویب از طرف شورا به شهرداری ابلاغ ‌شود.
اسدی با ابراز خرسندی از تغییر رفتار ترافیکی مردم، خاطر نشان کرد: قبل از اجرای مدیریت پارک حاشیه ای الیت در شهر مشهد، توقف زیر نیم ساعت شهروندان 25 درصد بوده است که خوشبختانه با اجرای طرح الیت، این توقف به 72 درصد رسیده است که نوعی تغییر در رفتار شهروندان را به دنبال داشته است.
مدیر عامل شرکت ترافیک هوشمند الیت با بیان اینکه باید راه های وصول مطالبات تقویت و تغییر کند، اظهار کرد: اقدام دیگری که در شهرداری در زمینه رفتار ترافیکی شهروندان در حال انجام است، این است که تبادلات نقدی شهروندان حذف خواهد شد که بر همین اساس، طرحی به صورت آزمایشی در منطقه 9 مشهد اجرا گردیده است که در کل شهر اجرایی خواهد شد.
اسدی افزود: مدیریت پارک هوشمند الیت، حدود 14 میلیارد طلب از شهروندان دارد که 10 میلیارد آن از سوی شهروندان مشهدی بوده است که با این اقدام و راه کارهای پیشنهاد شده ما به شورا، این مساله حل خواهد گردید.
وی اضافه کرد: هم اکنون تمامی محاسبات الیت از روی سرورها انجام می‌شود و پارکبانان به ثبت پلاک مبادرت می‌کنند که این برداشت پلاک‌ها به صورت دستی نوعی نقص به شمار می‌آید که باید هوشمندسازی شود.
به گفته اسدی، میانگین شارژ کارت هوشمند الیت برای شهروندان 9 هزار و 300 تومان بوده است.
وی همچنین از جمع‌آوری چهار پارک مکانیزه ملی، مصلی، باغ ملی و فاوا خبر داد.
زهرا غلامی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3631000518799
Qt: 1.0594494342804