سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۶
چچ
2KfYsdiz2KfZhCDZvtmK2KfZhSDYqtio2LHZitmDINmG2YjYsdmI2LLZiiDYtNmH2LHYr9in2LEg2YXYtNmH2K8g2KjZhyDYtNmH2LHYr9in2LHYp9mGINmD2LTZiNix2YfYp9mKINit2YjYstmHINis2LrYsdin2YHZitin2YrZiiDZhtmI2LHZiNiy

طی پیامی رسمی صورت گرفت:

ارسال پیام تبریک نوروزی شهردار مشهد به شهرداران کشورهای حوزه جغرافیایی نوروز

در بخشی از این پیام آمده است نوروز باستانی باعث تحکیم روابط فرهنگی کشورهای حوزه نوروز می شود و گسترش ارتباطات فرهنگی به توسعه تعاملات اقتصادی و منافع مشترک می انجامد.

شهردار مشهد در پیامی، فرارسیدن نوروز باستانی را به کشورهای حوزه جغرافیای نوروز تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رئیس اداره روابط خارجی و امور بین الملل شهرداری مشهد با بیان این مطلب، گفت: محمدرضا کلایی با ارسال پیامی به شهرداران کشورهای حوزه جغرافیایی نوروز، فرارسیدن این عید باستانی را به آنان تبریک گفت و بر تحکیم روابط فرهنگی کشورهای فعال در این زمینه تاکید کرد.
حسین کشیری در ادامه افزود: در بخشی از این پیام آمده است نوروز باستانی باعث تحکیم روابط فرهنگی کشورهای حوزه نوروز می شود و گسترش ارتباطات فرهنگی به توسعه تعاملات اقتصادی و منافع مشترک می انجامد.
وی خاطر نشان کرد: شهردار مشهد در این پیام علاقه مندی خود را برای ایجاد و توسعه روابط جدید با کشورهای حوزه نوروز اعلام کرد و ابراز امیدواری نمود سال جدید سالی سرشار از نشاط، برکت و به روزی برای مردم و دولت های آنان باشد.
رئیس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد بیان کرد: تبریک نوروز باستانی برای شهرداران پایتخت های تاجیکستان، ترکمنستان، آذرباییجان، افغانستان، قزاقستان، گرجستان، ازبکستان، کزوو، آلبانی، قرقیزستان و غیره ارسال شده است.
گفتنی است، نوروز باستانی در کشورهای ایران و افغانستان آغاز سال جدید شمسی محسوب می شود و در سایر کشورها ضمن برگزاری مراسم ها و آیین های مختلف، این روز جشن گرفته می شود.
نجمه کیشی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3465013504028
Qt: 0.93431735038757