سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۲۵
چچ
2YPYtNiq2Yog2KzYp9mK2q/Yp9mHINmI2YramNmH4oCM2KfZiiDZhdmK2KfZhiDZhdix2K/ZhSDYr9in2LHYry/ZvtmH2YTZiNin2YYg2YjZgdin2K/Yp9ixINin2LIg2LnZhtin2LXYsSDZh9mI2YrYqtmKINmF2LTZh9ivINin2LPYqg==

شهردار مشهد در مراسم رونمایی از یادمان پهلوان احمد وفادار:

کشتی جایگاه ویژه‌ای میان مردم دارد/پهلوان وفادار از عناصر هویتی مشهد است

امیدوارم در کنار سایر سنت‌ها این اقدام وسیله ای باشد برای همه شهروندان تا هویت شهرشان را بیشتر بشناسند و علاقه آن‌ها نسبت به مشهد تنها به دلیل امکانات آن نباشد بلکه به افرادی هم که در آن زندگی می‌کنند، علاقه داشته باشند.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه ورزش کشتی جایگاه ویژه ای در میان مردم دارد، گفت: پهلوان وفادار که از افتخارات کشتی کشور و استان به ویژه مشهد است از عناصر هویتی شهر به حساب می آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی ظهر امروز در مراسم رونمایی از یادمان پهلوان احمد وفادار که با حضور رییس و اعضای شورای شهر، مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی و تعدادی از کشتی گیران پیشکسوت برگزار شد، افزود: شورای پنجم اهتمام ویژه‌ای به نصب یادمان برای پهلوانان دارد.
وی اضافه کرد: خراسان یکی از قطبهای کشتی کشور است و این ورزش جایگاه ویژه‌ای میان مردم دارد.
کلائی ادامه داد: امیدوارم در کنار سایر سنت‌ها این اقدام وسیله ای باشد برای همه شهروندان تا هویت شهرشان را بیشتر بشناسند و علاقه آن‌ها نسبت به مشهد تنها به دلیل امکانات آن نباشد بلکه به افرادی هم که در آن زندگی می‌کنند، علاقه داشته باشند.
*نصب المان پهلوان وفادار نشانه حمایت مدیریت شهری از ورزش است
در ادامه این مراسم مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه عمران وتوسعه توس شورای شهر نیز گفت: از نصب یادمان پهلوان وفادار در بولوار هاشمیه بسیار خرسندم، زیرا این ورزشکار با اخلاق حق زیادی به گردن ورزش این استان دارد.
وی با بیان اینکه نصب این المان تنها برای این پهلوان نیست بلکه یادمانی است برای افرادی که بر قله ورزش این شهر و استان ایستاده‌اند، اظهار کرد: کشتی به عنوان یک ورزش پهلوانی حامل پیام زیادی است، کشتی ورزش مرام، اخلاق، مردانگی، دست‌گیری، محبت و ... است، امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به استفاده از این سجایای اخلاقی احساس می‌شود تا بین نسل جوان توسعه یابد.
ریاضی تصریح کرد: ورزش خراسان بزرگ ۴ بار توانسته سکوهای المپیک را فتح کند که همه آن هم توسط کشتی بوده است، این امر نشان‌دهنده این است که کشتی مورد علاقه مردم است، بنابراین باید امکانات لازم برای آن فراهم شود.
رییس کمیسیون ویژه عمران و توسعه توس شورای شهر افزود: پهلوان وفادار اولین فردی بود که بازوبند قهرمانی خود را در سال ۳۷ به موزه آستان قدس هدیه داد، اما متاسفانه هم‌اکنون از سرنوشت آن خبری نیست که امیدوارم به زودی در معرض دید عموم قرار بگیرد.
شهناز رمارم عضو هیات رییسه شورای شهر نیز با تقدیر از اقدام شهرداری مشهد در نصب این تندیس گفت: مدیریت شهری و شورای پنجم از ورزش در راستای ایجاد نشاط و شادابی حمایت می کند.
*مدیریت شهری مشهد تاکنون قدم‌های مناسبی در حوزه ورزش برداشته‌اند
همچنین فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در ادامه مراسم رونمایی از یادمان پهلوان احمد وفادار با تقدیر از اقدام مدیریت شهری مشهد در حمایت از ورزش اظهار کرد: شهر مشهد شهری بزرگ است که به اقدامات بزرگ نیاز دارد که برای تحقق آن مشهد شهردار و شورای شهری پرتلاش دارد.
وی با اشاره به حمایت های شهرداری مشهد از حوزه ورزش گفت: امیدوارم این اقدامات تداوم یابد و شاهد حرکت گسترده‌تری برای ورزشکاران و پهلوانان شهر و استان باشیم.
وی ادامه داد: شورای شهر و مدیریت شهری مشهد تاکنون قدم‌های مناسبی در حوزه ورزش برداشته‌اند که امیدوارم تداوم یابد.
مجید خبیری 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2436679204305
Qt: 2.3391969203949