سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۲۹
چچ
2K7Yt9ixINiq2K7YsdmK2Kgg2YXZhtin2LLZhCDZhdiz2YPZiNmG2Yog2KjYpyDYqNmD2KfYsdqv2YrYsdmKINit2K/Yp9mC2YQg2YXZiNin2K8g2YXYrdiq2LHZgtmH

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد هشدار داد:

خطر تخریب منازل مسکونی با بکارگیری حداقل مواد محترقه

والدین در کنار فرزندان شادی امسال را سپری کنند. چرا که عمده حوادث در سنین۱۲ تا ۲۱ سال رخ می دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: مقادیر کم شفشه های دست ساز سبب تخریب منازل مسکونی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آتشپاد حسن جعفری با بیان این مطلب در گفتگوی زنده رادیویی با شبکه خراسان رضوی پیرامون حوادث چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: افراد باید از بکارگیری مواد محترقه و فشفشه و نارنجک های دستی که خود بمب های کوچک دست ساز متحرک محسوب می شود، پرهیز کنند. چرا که ۲۵۰ گرم از آنها سبب تخریب یک منزل مسکونی می گردد.
وی افزود: تاکنون مردم با خادمان خود همکاری خوبی داشتند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با تاکید بر لزوم رعایت مسایل ایمنی، گفت: والدین در کنار فرزندان شادی امسال را سپری کنند. چرا که عمده حوادث در سنین۱۲ تا ۲۱ سال رخ می دهد.
جعفری ادامه داد: شهروندان از روشن کردن آتش در خیابان هایی که دارای محدودیت تردد هستند، خودداری کنند. همچنین بر روی آسفالت و مکان های زندگی شهری آتش روشن نکنند و از پارک خودروها در خیابان های باریک خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین افراد از پرتاب آتش و فشفشه به سمت بالا خودداری کنند چرا که سبب آتش سوزی در بالکن می شود.از پاشیدن مواد قابل اشتعال نیز خودداری کنند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: اگر کسی گرفتار آتش سوزی شد، از دویدن پرهیز کند. چون سبب اشتعال میشود. در عوض باید در سطح زمین به صورت درازکش قرار گیرد و بر روی زمین حرکت کند.
نجمه کیشی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7092833518982
Qt: 1.5779008865356