چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴
چچ
2KLZhdin2K/ar9mKINmD2KfZhdmEINmF2LTZh9iv2Iwg2KjYsdin2Yog2K7Yr9mF2KfYquKAjtix2LPYp9mG2Yog2KjZhyDYstin2KbYsdin2YYg2YbZiNix2YjYstmK

شهردارمشهد، در بازدید استاندار از فعالیت‌های خانه بهار 98اعلام کرد؛

آمادگی کامل مشهد، برای خدمات‎رسانی به زائران نوروزی

هدف اصلی از بهبود خدمات و فضاسازی شهری در ایام نوروز این است؛ افرادی که به زیارت حرم مطهر مشرف می‌شوند معنویت و شادابی را در سایر مناطق شهر هم مشاهده کنند.

شهردار مشهد درخصوص اقدامات انجام شده در خانه بهار98 گفت: شهر مشهد آماده پذیرایی و خدمات‎رسانی به زائران نوروز است.
به گزارش پایگاه اطلاع ‏رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی، امروز در حاشیه بازدید استاندار از فعالیت‎های خانه بهار98 شهرداری مشهد که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، رئیس و اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی انجام شد، خاطرنشان کرد: در این بازدید استاندار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری از نزدیک در جریان روند اقدامات مجموعه شهری برای نوروز ۹۸ و آمادگی خدمات‎رسانی به زائران قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه امروز چندین زیرساخت که باید در اختیار زائران قرار گرفته و تشرف آن‌ها را به مشهد سهل و شیرین‌تر کند، افتتاح شد اظهارکرد: هدف اصلی از بهبود خدمات و فضاسازی شهری در ایام نوروز این است؛ افرادی که به زیارت حرم مطهر مشرف می‌شوند معنویت و شادابی را در سایر مناطق شهر هم مشاهده کنند.
وی اضافه کرد: وجود بارگاه منور حضرت رضا(ع) هویت شهر مشهد است و با توجه به این موضوع یکی از رسالت‌های اصلی ما فراهم کردن آسایش و آرامش برای همشهریان و ۳۰ میلیون زائری است که در سال به مشهد سفر می‌‎کنند.
کلائی ادامه داد: در راستای اسکان ارزان برای زائران هم شهرداری بوستان غدیر و آستان قدس زائرشهر رضوی را در کم‏‌ترین فاصله تا حرم مطهر ایجاد کرده که می‌تواند پذیرای تعداد زیادی از زائران در ایام نوروز باشد.
شهردار مشهد با بیان اینکه در بوستان زائر پذیر غدیر ظرفیت بالایی برای پذیرایی از زائران حرم مطهر رضوی ایجاد کرده‏ایم گفت: مدیریت شهری تمام تلاش خود را انجام داده تا زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) ایام خوشی را در روزهای نخستین سال جدید در مشهد بگذرانند.
مشهد در حوزه زیباسازی نسبت به سایر شهرهای کشور ممتاز است
در ادامه علیرضا رزم ‌حسینی، استاندار خراسان‌رضوی در حاشیه بازدید از فعالیت‌های خانه بهار98 شهرداری مشهد با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در زیباسازی شهر اظهارکرد: خوشبخانه مشهد در نوروز ۹۸ به همت شهرداری و اعضای شورای شهر، متفاوت‎تر از سال‌های گذشته شده است.
وی تصریح کرد: در بازدیدی که امروز از اقدامات شهرداری مشهد در استقبال از بهار و طرح‌های شهری داشتم‌، بهار را احساس کردم.
رزم حسینی افزود: گل‌آرایی‌ها، طرح‌ها و المان‌های نصب شده در سطح شهر بسیار خوب بوده، به اعتقاد بنده مشهد در حوزه زیباسازی نسبت به سایر شهرهای کشور ممتاز است.
استاندار ادامه داد: با توجه به حضور خیل عظیم زائران در ایام نوروز در مشهد، قطعا آن‌ها هم علاوه بر زیارت از زیبایی‌ها و طراوتی که در شهر ایجاد شده نسبت به مشهد احساس خوبی خواهند داشت.
همچنین در ادامه این بازدید شهردار و اعضای شورای شهر با حضور در پایانه مسافر بری امام رضا(ع) ضمن خوش‎آمد گویی به زائران با اهدا شاخه‎های گل از آنها استقبال و مرکز تخصصی راهنمای زائر در پایانه امام رضا(ع) را افتتاح کردند.

مجید خبیری

 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8538559277852
Qt: 1.6468033790588