شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۲۱
چچ
2LHZiNmG2YXYp9mK2Yog2KfYsiDYotir2KfYsSDYqNiy2LHaryDYqtix2YrZhiDYqtmG2K/ZitizINiz2KfYsiDYrdmF2KfYs9mKINix2YjYs9mK2Ycg2K/YsSDZhdi02YfYryA=

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛

رونمایی از آثار بزرگ ترین تندیس ساز حماسی روسیه در مشهد

رونمایی از فرش بافته شده توسط هنرمند داخلی با مفهوم هفت خان فردوسی و نمایشگاه «قاب‌های سنگی صلح» با مفهوم بومی و خطاطی اثر استاد صالحی از جمله ویژه برنامه‌های آیین افتتاحیه خواهد بود.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: هم زمان با آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم، از آثار بزرگ ترین تندیس ساز حماسی روسیه رونمایی خواهد شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی شهرداری مشهد، امروز شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه نرگس شالچیان با بیان این مطلب در نشست خبری همایش بین‎المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم که با حضور اصحاب رسانه‌‎های جمعی در سالن شهدای شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: آیین افتتاحیه همایش بین‌المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم در روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه در محل تالار شهر برگزار خواهد شد و سخنرانی و رونمایی از آثار برجسته مجسمه ساز روسی استاد "فئوفانوف" بزرگترین تندیس ساز حماسی در نگارخانه شهر از جمله برنامه‌های تعریف شده در آیین افتتاحیه خواهد بود.

وی ادامه داد: رونمایی از فرش بافته شده توسط هنرمند داخلی با مفهوم هفت خان فردوسی و نمایشگاه «قاب‌های سنگی صلح» با مفهوم بومی و خطاطی اثر استاد صالحی از جمله ویژه برنامه‌های آیین افتتاحیه نیز خواهد بود.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه روز 23 اردیبهشت از ساعت 16 الی 19 برگزاری پنل‌های تخصصی و ارائه مقاله را در دانشگاه فردوسی خواهیم داشت، اظهار کرد: بعد از اتمام پنل‌های تخصصی برنامه شب‌های فرهنگی را در یکی از خانه‌های تاریخی مشهد خواهیم داشت.

شالچیان ابراز کرد: در صبح روز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه از ساعت 9 صبح الی 13پنل تخصصی با حضور اساتید دانشگاهی در دانشگاه فردوسی خواهیم داشت. همچنین از ساعت 16 الی 19 همان روز برنامه اهدای ششمین دوره اعطای نشان فردوسی به فرهیختگان ادبیات و شعر فارسی را خواهیم داشت.
وی همچنین از ماراتن پیاده روی برخی از پیشکسوتان کشتی با پیام ثبت جهانی توس از سه راه فردوسی تا ارامگاه این شاعر نامدار و مراسم ویژه فرهنگی آستان قدس رضوی و رونمایی از نسخ خطی و چاپی مرتبط با شاهنامه از قرن 10 تا پایان دوره قاجار در عصر روز 24 اردیبهشت ماه خبر داد.
معاون گردشگری و زیارت شهرداری مشهد گفت: در عصر روز 25 اردیبهشت ماه از ساعت 15 الی 17 رونمایی از دو مجسمه ساخته شده برای نصب در سه راه فردوسی و میدان هفت خان و مراسم افتتاح جلوخان فردوسی را در دستور کار خواهیم داشت، همچنین از ساعت 17 الی 19 مراسم فرهنگی بزرگداشت فردوسی و اختتامیه این همایش بین‌المللی در آرامگاه فردوسی برگزار خواهد شد.
نجمه کیشی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.637687365214
Qt: 1.4298894405365