دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳
چچ
2LbZiNin2KjYtyDYp9io2YTYp9i62Yog2KjZhNmG2K/Zhdix2KrYqNmHINiz2KfYstmKINio2Ycg2LnZhtmI2KfZhiDYuNix2YHZitiqINmF2YjYsdivINin2LPYqtmB2KfYr9mHINmC2LHYp9ixINqv2YrYsdiv

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد:

ضوابط ابلاغی بلندمرتبه سازی به عنوان ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد

تلاش می شود جذب سرمایه داشته باشیم و فرش قرمز برای سرمایه گذاران پهن کنیم. فعالیت های این مهم نیز با اخذ مصوبه شورا و ورود معاونت اقتصادی در دست انجام است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: ضوابط ابلاغی بلندمرتبه سازی به عنوان ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری، اظهار کرد: در سند ابلاغی بلندمرتبه سازی، مجوز بلندمرتبه سازی تا ۲۷ متر و ۸ طبقه صادر شده که فارغ از مباحث مختلف، ضرورت دارد از سوی شهرداران مناطق مختلف مشهد به عنوان ظرفیت مورد بهره برداری قرار گیرد. به طوریکه این ظرفیت تا انتهای سال شناخته شده باشد.
وی افزود: ممکن است جنبه های اجرایی بلندمرتبه سازی با جنبه های نظری که از سوی شهرداری لحاظ می شود، دارای فاصله باشد، اما بهتر است در شرایط کنونی از ابلاغیه سند بلندمرتبه سازی در مناطق مختلف شهر به عنوان یک ظرفیت استفاده شود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تعداد تجاری موقت های این کلانشهر را ۱۸ هزار و ۱۰۶ مورد خواند و گفت: درآمد سالانه شهرداری از این محل ۷۰ میلیارد تومان است. اما ضرورت دارد این مهم مورد بازبینی قرار گیرد.
حسین نژاد خاطرنشان کرد: گرچه صدور مجوز تجاری موقت اجتناب ناپذیر است و نمی توان گفت مجوز در این زمینه صادر نشود. اما باید این موضوع بیشتر مورد توجه شهرداران مناطق باشد.
وی با اشاره به تسهیل در صدور پروانه برای پروژه های بزرگ مقیاس در مناطق مختلف شهر اظهار کرد: تلاش می شود جذب سرمایه داشته باشیم و فرش قرمز برای سرمایه گذاران پهن کنیم. فعالیت های این مهم نیز با اخذ مصوبه شورا و ورود معاونت اقتصادی در دست انجام است و ضرورت دارد شهرداران مناطق در این زمینه ورود جدی داشته باشند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع لزوم صیانت از حریم شهر اشاره کرد و گفت: حریم مشهد به یکباره ۳ برابر شد و این امر احساس وظیفه را بر دوش مدیران نهاد. چرا که دود پیوستن روستاهای بزرگ و کوچک اطراف شهر به چشم مشهد می رود و ساماندهی این موضوع نیز وقت و انرژی بسیاری از مدیریت شهری می طلبد.
حسین نژاد خاطرنشان کرد: پس ضرورت دارد هم اکنون به گونه ای برنامه ریزی شود که آیندگان دوباره با چنین مساله ای مواجه نشوند. برای این منظور باید مشاور هر چه سریعتر مطالعات خود را تکمیل کند.
وی گفت: در این صورت یک وجب زمین بلاتکلیف باقی نخواهد ماند و به مردم جهت دهی می شود.
نجمه کیشی 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.622140566508
Qt: 1.3660478591919