سه شنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۵۷
چچ
2KjYsdm+2KfZitmKIDE1INin2YrYs9iq2q/Yp9mHINi12YTZiNin2KrZiiDYr9ixINiu2YrYp9io2KfZhuKAjNmH2KfZiiDZhdmG2KrZh9mKINio2Ycg2K3YsdmFINmF2LfZh9ixINix2LbZiNmK

در ایام محرم و صفر صورت می‌گیرد:

برپایی 15 ایستگاه صلواتی در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی

فضاآرایی متناسب با ایام سوگواری در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی با استفاده از ۶۰۰ عدد بیرق و ۸ هزار مترطول ریسه پارچه‌ای مشکی از دیگر اقداماتی است که در محرم و صفر امسال انجام شده است.

مجوز برپایی 15 ایستگاه صلواتی در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی در ایام محرم و صفر صادر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در ماه محرم و صفر امسال با هماهنگی مرکز بهداشت و فرماندهی انتظامی منطقه ثامن مجوز برپایی ۱۵ ایستگاه صلواتی در خیابان‌های شارستان، طبرسی و نواب صفوی صادر شده که ضمن پخش نذورات مردمی تلاش می‌کند خدمت‌رسانی شایسته ای به عزاداران حسینی کند.
برپایی ایستگاه های صلواتی با همکاری 15 تشکل‌ مردم نهاد، هیات مذهبی، شورای اجتماعی محلات، هیات امنای مساجد و پایگاه‌های بسیج سطح منطقه صورت می‌گیرد.
همچنین در برنامه‌های پیش‌بینی شده سعی شده برنامه‌ها به صورت مشارکتی و مردم محور با کمک شوراهای اجتماعی محلات، هیات‌های مذهبی و هیات امنای مساجد و همچنین بازاریان اطراف حرم مطهر رضوی صورت پذیرد.
فضاآرایی متناسب با ایام سوگواری در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی با استفاده از ۶۰۰ عدد بیرق و ۸ هزار مترطول ریسه پارچه‌ای مشکی از دیگر اقداماتی است که در محرم و صفر امسال انجام شده است.
نصب 500 کتیبه و پارچه نوشته مشکی بر سر در مغازه‌های اطراف حرم مطهر
500 کتیبه نیز جهت نصب در سر درب مغازه‌ها و واحدهای تجاری اطراف حرم مطهر رضوی تهیه شده و با مشارکت کسبه در اختیار آنها قرار گرفته است.
در عین حال، فراخوان برگزاری مسابقه عکاسی (جلوه های حسینی) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن در فضای مجازی منتشر خواهد شد تا علاقه‌مندان بتوانند جلوه‌های زیبای خدمات خادمان حریم رضوی در این ایام را به تصویر کشیده و به آثار برگزیده نیز جوایزی اهدا خواهد شد.
در ایام محرم و صفر با توجه به تردد حجم بالای زائران در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی و به منظور حفظ بهداشت، روزانه بیش از ۶٠ هزار مترمربع از خیابان‌های اصلی منتهی به حرم به صورت مکانیزه شستشو و تنظیف می‌شود.
در عین حال سرویس، رفع نقص و شستشوی ٧۵ دستگاه آبسردکن و سقاخانه سنگی موجود در منطقه با ظرفیت بیش از ۴٠٠ شیر برداشت انجام شده است.
عطرافشانی در روز تاسوعا و عاشورا با استفاده از 25 دستگاه مکانیزه عطرافشانی
از دیگر اقدامات قابل ذکر، عطرافشانی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی است. در این دو روز مسیر تشرف زائران و عزاداران حسینی ‌در خیابان‌های اصلی نواب و شیرازی که منتهی به حرم مطهر رضوی است، همزمان با روز تاسوعا و عاشورا با استفاده از ٢۵ دستگاه عطرافشان کار گذاشته شده، عطرافشانی می‌شود. این دستگاه‌ها به صورت مکانیزه عمل کرده و با عطرافشانی فضایی معنوی را در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر ایجاد می‌کند.
نظافت و شستشوی ٢٢ ایستگاه اتوبوس، نرده‌های مسیر بی.آر.تی و علائم ترافیکی و همچنین لایروبی کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز به صورت کامل در سطح منطقه انجام شده است.
در عین حال، به منظور ساماندهی تبلیغات و همچنین در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری در اطراف حرم مطهر رضوی ٢٣ جایگاه ویژه نصب بنر و پارچه نوشته‌های تبلیغاتی هیات‌ها در حاشیه نقاط پرتردد همچون تقاطع مقدم و میدان بیت‌المقدس و... تعبیه شده است.
نجمه کیشی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3537659645081
Qt: 1.0692608356476