سه شنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
چچ
2K7Yr9mF2KrigIzYsdiz2KfZhtmKIDYwMCDZvtin2YPYqNin2YYg2K/YsSDZhdit2K/ZiNiv2YcgMTguNSDZg9mK2YTZiNmF2KrYsdmKINin2LfYsdin2YEg2K3YsdmFINmF2LfZh9ixINin2YXYp9mFINi52YTZiijYuSk=

قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد خبر داد:

خدمت‌رسانی 600 پاکبان در محدوده 18.5 کیلومتری اطراف حرم مطهر امام علی(ع)

در سال گذشته کار جابه جایی بالغ بر 100 هزار نفر نفر از زائران امام حسین(ع) انجام شد.

قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد از خدمت‌رسانی 600 پاکبان در محدوده 18.5 کیلومتری اطراف حرم مطهر امام علی(ع) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی با بیان این مطلب در جریان بازدید از ستاد اربعین که در محل ساختمان میلاد میدان شهدا برپا شده، اظهار کرد: فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده به مناسبت اربعین حسینی(ع) در قالب چهار کمیته حمل و نقل، پشتیبانی، خمات شهری و فرهنگی و رسانه و در دست انجام است و امسال 600 پاکبان در محدوده 18.5 کیلومتری اطراف حرم مطهر امام علی(ع) را نظافت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در سال قبل رکورد جمع‌آوری روزانه 170 تن زباله توسط نیروهای خدماتی شهرداری مشهد ثبت شد، افزود: امسال نیز به مانند سال گذشته کار فعالیت نیروهای خدماتی شهرداری مشهد در محدوده 18.5 کیلومتری از مدینه قدیم نجف اشرف، شارع حولی، شارع محور علی بین ابی طالب، منطقه صافی الصفا و پل صولت العشقین تا ابتدای طریق الحسین(ع) یعنی عمود شماره یک انجام می‌شود.
قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد با بیان اینکه در سال گذشته روزانه یک میلیون مترمربع از معابر در محدوده خدماتی تعیین شده شهرداری مشهد نظافت شد، گفت: همچنین در سال گذشته کار جابه جایی بالغ بر 100 هزار نفر نفر از زائران امام حسین(ع) انجام شد.
حسامی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به حذف روادید از سفر اربعین، قطعا شاهد استقبال تعداد بیشتری از زائران از این سفر زیارتی خواهیم بود. پس با پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با کاهش دادن فواصل زمانی بتوانیم خدمات بهتری ارائه کنیم.
وی به در پیش بودن ایام عزاداری دهه آخر صفر اشاره کرد و توضیح داد: بعد از ایام اربعین میزبان خیل عظیم زائران و عزاداران خاندان عصمت و طهارت در مشهد مقدس به مناسبت ایام پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) هستیم. پس نیروها و اتوبوس‌های اعزامی قبل از ایام پیک زائر به مشهد باز خواهند گشت و با یک روز استراحت، آماده خدمات‌رسانی به میهمانان این کلانشهر خواهند شد.
قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته برنامه‌ریزی می شود در خدمت‌رسانی نیروهای فعال در مشهد خللی به وجود نیاید.
نجمه کیشی
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0877140363057
Qt: 2.09690284729