شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴
چچ
2KzYp9mG2YXYp9mK2Yog2KjZiti0INin2LIgMzUwINiz2KfYstmHINmG2LXYqCDZvtix2K/Zh+KAjtmH2KfZiiDYudiy2KfYr9in2LHZiiDYr9ixINiz2LfYrSDYtNmH2LEgIA==

بسیج امکانات مدیریت شهری برای استقبال از ایام عزاداری ماه محرم و صفر؛

جانمایی بیش از 350 سازه نصب پرده‎های عزاداری در سطح شهر

طبق سنوات گذشته و پیش‏بینی‏های انجام شده روزانه 2000 تن زباله از سطح شهر جمع‎آوری خواهد شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از جانمایی بیش از 350 سازه نصب پرده‎های عزاداری هیات‏های مذهبی هم‎زمان با شروع ایام عزاداری ماه محرم و صفر در سطح شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد، علیرضا صحراگرد با عنوان خبر بالا به ارائه توضیخات درباره اقدامات مناسبتی ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) در سطح شهر مشهد پرداخت و خاطرنشان کرد: برای تسهیل در امر اطلاع‌رسانی هیات‌های مذهبی، 350 جایگاه در چهارراه‌های شهر در نظر گرفته شده است.
وی افزود: طبق برنامه‏ریزی و هماهنگی صورت گرفته با مناطق و حوزه‎های ستادی، مجوز نصب پرده‏های مشکی عزاداری برای متقاضیان صادر شده است، در این راستا برروی عرشه پل‎ها، پرچم‎های سیاه عزاداری در کنار پرچم‏های سه رنگ ایران با علامت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به اهتزاز درآمده است.
صحراگرد به 24 ساعته شدن سرویس‎های بهداشتی عمومی سطح شهر هم اشاره کرد و گفت: تمامی 2529 سرویس بهداشتی عمومی به جهت بهره‎برداری بیشتر زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا (ع) پس از تعمیر، مرمت به صورت دو یا سه شیفت فعال است، همچنین 900 سرویس بهداشتی مشارکتی (مساجد) اطراف حرم مطهر نیز در این ایام افزایش می‏یابد.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه ۵ هزار و ۶٠٠ نیروی کارگری برای تنظیف ویژه معابر با اولویت خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی در این ایام آماده‌باش هستند، افزود: طبق سنوات گذشته و پیش‏بینی‏های انجام شده روزانه 2000 تن زباله از سطح شهر جمع‎آوری خواهد شد.
وی در خصوص اقدامات پیش‎بینی شده در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: تمامی ماشین‌آلات خدماتی و اطفاء حریق نیز در این ایام به‎صورت آماده باش آماده خدمت‌رسانی به شهروندان خواهند بود .
صحراگرد در پایان به افزایش اکیپ‎های سد معبر در سطح شهر هم اشاره کرد و گفت: به منظور جلوگیری از سد معبر و رفع نازیبایی‏ها 80 اکیپ سد معبر در سطح شهر به‎ویژه خیابان‎های منتهی به حرم مطهر مستقر هستند.
 

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4157133102417
Qt: 2.6080038547516